Aronya Fidanı İle Bahçe Kurulumu

Aronya Fidanı İle Bahçe Kurulumu
Aronya Fidanı İle Bahçe Kurulumu Tanitimweb
Bu içerik 243 kez okundu.
Reklam

İyi bir bahçe kurmak isteyenlerin tercihi ülkemizde bulunmayan farklı meyvelerden oluşuyor. Çünkü bu tür meyvelerin fiyatları oldukça yüksek olduğu gibi, Avrupa’ya da ihracı daha kolay bir şekilde yapılıyor. Bugün Türkiye’de son yılın revaçta ürünü haline gelen aronya fidanı, özel laboratuvarlarda geliştirilerek uygun hale geliyor.

Böylelikle soğuk kış aylarında dahi dayanıklı bir ağaç haline dönüşmesi sağlanıyor ve yetiştiriciliği de yapılıyor. Aronya meyvesinin 1 kg fiyatının 70-90 TL arasında olmasından dolayı, yoğun bir şekilde aronya meyvesi bahçeleri kurulmaya başlanmış durumda.

Aronya Fidanı Nereden Alınır?

Türkiye’de kendini kanıtlamış ve sektörün lideri olan Klon Fidan sayesinde, istediğiniz meyve bahçelerini kurmanız mümkün. Aronya fidanı için gerekli çalışmaları yaparak doku kültürünü değiştiren Klon Fidan, böylelikle aronya meyvesinin ülkemizde yetişmesini sağlıyor.

Ayrıca ticari amaçlı verimli meyve bahçeleri kurmak isteyenler için yine kiraz fidanı ve şeftali fidanı gibi çeşitli fidanları da geliştiriyorlar. Avrupa'ya ihracat yapılan bu tür meyvelerin, yine klonlanmış fidanları Avrupa’ya uygun hale getirilerek buralarda da ekilmesi sağlanıyor. Kısacası sadece meyve olarak değil, fidan olarak da ihracat yapan Klon Fidan firmasına Klonfidan.com.tr adresinden ulaşarak, çeşitli meyve fidanları alabilirsiniz.

Kiraz fidanı, elma fidanı, Türk fındığı fidanı, şeftali fidanı, nektarin fidanı, can eriği fidanı, badem fidanı gibi birçok fidan türünü de yine firmadan bulabilirsiniz.

Klon Fidan İle Meyve Bahçelerini Güçlendirin

Son yılların etkin buluşlarından olan aronya meyvesi bağışıklık sistemini ciddi oranda güçlendirdiği için, kanser ile mücadele de önemli bir yere sahip durumda. Artık klonlanmış fidan sayesinde ülkemizde de üretilmektedir. Bu sayede Avrupa'ya ihracında her hangi bir sorun olmadığı için, ticari anlamda çiftçilik yapanların ilk tercihleri arasında yer almaya başlamış durumda.

Özellikle şunu belirtelim ki, klon fidanlar laboratuvar ortamında doku kültürü üzerinde yapılan işlemler ile geliştiriliyor. Bu sayede farklı coğrafya da yetişmeye uygun olan fidanlar ve meyveleri, ülkemiz şartlarına da uygun hale geliyor.

Bu durum sadece aronya fidanı değil, bir çok farklı meyve ve sebze için de geçerlidir. Bu nedenle internet sitesi üzerinden de bu tür fidanların nasıl ekileceğini ve yetiştirileceğini de öğrenebilirsiniz.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı