Memur ve emekliler dikkat

Memur ve emekliler dikkat
Memur ve emekliler dikkat Hande
Bu içerik 232 kez okundu.
Reklam

Milyonlarca memur ve emeklisinin 2.5 puanlık zam farkı yatırılıyor. Emekli Sandığı kapsamındaki emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan 2.3 milyon vatandaşın 3.6 milyar liralık zam farkı, 2021 ek ödemeleri 27 Ocak'ta hesaplarda olacak. Memur ve memur emeklilerine 2.5 puanlık zam farkı kapsamında yaklaşık 13.7 milyarlık ödeme yapılacak. Memurların ocak-temmuz aylarında alacağı 14 günlük maaş farkı 800-1.000 lira arasında olacak..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan toplam 2 milyon 386 bin vatandaşın aylıklarında oluşan farkların 27 Ocak'ta yatırılacağını duyurdu..

Aylıklarını her ay alanlara, ocak ayı olmak üzere bir aylık tutarında ödenecek. Aylıklarını üçer aylıklar halinde alanlardan kasım-aralık-ocak aylarında aylık alanlara bir aylık tutarında, aralık-ocak-şubat döneminde alanlara iki aylık, ocak-şubat-mart döneminde alanlara da üç aylık tutarında aylık farkı ödenecek. Toplam fark ödemesi 3 milyar 648 milyon 11 bin lira olarak hesaplandı..

Kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinde 1 Ocak-30 Haziran dönemi için uygulanacak artış oranı yüzde 5'ten yüzde 7.5'a çıktı. 22 Ocak'ta Resmi Gazete'de yayımlanan kararın ardından yüzde 2.5 ilave zam maaşlara yansıtılacak ve bununla oluşan fark da hesaplara yatırılacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı da yüzde 2.5 oranındaki artışın ilave edilmesine ilişkin genelgeyi yayınladı. Muhasebat Genel Müdürlüğü yaklaşık 13.7 milyar lira hesaplanan farkın bu hafta yatırılması için çalışmaları hızlandırdı..

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!