Süt Tozları, Maması ve Köpek Aksesuarları Kuryemama.com Kampanya’ da

Süt Tozları, Maması ve Köpek Aksesuarları Kuryemama.com Kampanya’ da

Süt Tozları, Maması ve Köpek Aksesuarları Kuryemama.com Kampanya’ da
Süt Tozları, Maması ve Köpek Aksesuarları Kuryemama.com Kampanya’ da Hande
Bu içerik 316 kez okundu.
Reklam

Süt Tozları, Maması ve Köpek Aksesuarları Kuryemama.com Kampanya’ da

 

Yeni doğan bir yavru kedi bir bebek gibi her daim bakımı zor canlılardandır. Bir bebek edası ile ele alınmalı ve mümkün olduğunca dokunmamaya özen gösterilmelidir. Yavru kedinizin bir anne kedisi varsa mümkün olduğunca yavru kediden uzak durulmalıdır. Aksi takdirde bir anne kedinin yavrusuna dokunduğunuz için pek de sakin olmaz ve size zarar verebilir.

Eğer yavru kedinizin annesi yoksa öncelikle kedinin vücut sıcaklığını dengelemeniz gerekebilir bir battaniye altına koyarak vücut sıcaklığını yükselterek kediyi ısıtmalısınız. Yavru kedilere mümkün olduğunca su vermemelisiniz yavru kediler ilk günlerde mutlaka yeni doğan kedi süt tozu  ürünü sindirim sistemine zarar vermeyen, ishale neden olmayan, yüksek kalitede olan malzemelerden üretilen, fazla protein içeriği ile enerji isteğini karşılayan yağ dengesi ayarlı, yoğun kalori içeriği ile tercih edebileceğiniz yavru kedi maması  vermenizi tavsiye ederiz.

 Süt tozu nu hazırlarken kullanacağınız su yavru kedinizin su ihtiyacını karşılayabilir. Yeni bir kediyi mutlaka 2_3 saatte bir beslenmesi gerekmektedir ucu biberon şeklinde olan bir ürünle besleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise kedinize asla inek sütü vermemeniz.  

Yeni Doğan Yavru Kedi Gelişimi  

 

Yeni doğan bir kedinin vücut gelişimi yavaş yavaş ilerlemektedir. İlk gün işitme duyusu gelişir ama tamamen duyması 2 haftayı bulabilmektedir. İkinci gün vücudunda kalan kalıntılar düşer.  Dördüncü gün gözleri açılmaya başlar ve 10 gün kadar gözlerinin açılması tamamen görmeye başlar. 

 4 haftalık olduğunda net bir şekilde görmeye başlar ve artık ayaklanarak koşmaya başlar ve artık yavru kedi maması  geçilebilir.  4-5 haftalarda herkesle oynamaya başlar  6. haftada tamamen sütten kesilmiştir dişleri iyice büyüdüğü için rahatlıkla mama yiyebilirler. 

Yavru Kedi Tuvalet Eğitimi  

 

Yavru bir kediye tuvalet eğitimi verirken dikkat etmeniz gerekenler vardır. Kedi kumu ve tepsisini öncelikle temin etmeniz gerekmektedir. Kedi kumu ve tepsisini evinizin sessiz bir köşesine yerleştirin sabah, akşam ve mümkün olduğunca her beslendikten sonra mutlaka kedi kumunun yanına götürmelisiniz ve bir süre sonra kendiliğinden tepsiyi koyduğunuz alanı bulup kendi başına gidebilir. 

Yavru kedi diğer kediler gibi oldukça yaramaz canlılardır.  Kedinizin yaşayabildiği alanlarda mümkün olduğunca  kablolar, halılar, koltuklar, mutfakta bulunan kapağı açık yemekler  keskin bıçaklar, kaynar tencereler bunlara dikkat edilmelidir. Evinizde bulunan zarar verebileceği eşyaları korumaya çalışmalı kedilere özel tırnaklarını sürebileceği kedilere özel oyuncaklardan yararlanmalısınız. 

Köpek Aksesuarları Nelerdir? 

 

Yavru kedinize oyuncak alırken eğer birde köpeğiniz varsa köpeğiniz içinde aksesuar almayı tercih edebilirsiniz. Köpeğinizin cinsine ve köpeğinizin ırkına göre aksesuar almanızı tavsiye ederiz. Köpek aksesuarları ilk başta almanız gereken aksesuar  tasmadır alacağınız tasma köpeğinize hem tatlılık katmakta hem de onu zapt etmeniz için kolaylık sağlamaktadır. Tasma tercihiniz mutlaka köpeğinize alerji yapmayan kaliteli ürünlerden oluşmalıdır. 

 Köpekler için mama ve su kabı mutlaka almanız gereken ihtiyaç listesinde bulunmalıdır. Köpekler genelde dağınık yemek yediği için yemek ve su kabını fayans üzerine koymanızı etrafın daha az kirlenmesini önleyebilirsiniz. 

Köpeğinizin istediğiniz konutları yapmasını istiyorsanız eğitim çubuğu ile kolaylıkla verdiğiniz konutlara uyabilir eğitim çubuğu engel atlama, oturma, yatma, yada zıplama konutlarını yaptırmanızı sağlamaktadır. 

Köpeğinize istediklerinizi yaptırabilmek için mutlaka ödül sunmanız gerekmektedir. Sevdiği mama türleri, küçük et parçaları, kemik parçaları, bu şekilde mutlaka ödüllendirdiğinizde özünde sadık olan köpekler tüm konutlara uyabilmektedirler.  Sizde bu tür aksesuarları almak için Kurye mama sitesinden temin edebilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!