Nem Alma Cihazları ile Otel Kurutma

Nem Alma Cihazları ile Otel Kurutma

Nem Alma Cihazları ile Otel Kurutma
Nem Alma Cihazları ile Otel Kurutma Hande
Bu içerik 189 kez okundu.
Reklam

Nem Alma Cihazları ile Otel Kurutma

Türkiye’de özellikle de deniz kenarında bulunan oteller, rutubet ve nemden olumsuz şekilde etkileniyor. Bu yüzden oteller yılın belli zamanlarında, nem kurutma cihazı kiralama şirketleri ile anlaşarak otel kurutma hizmeti almaktadır.

Nem Alma Nasıl Yapılır?

Nem alma işlemi nem alma makineleri ile son derece kolay bir şekilde yapılmaktadır. Nem alma işleminde kullanılan makineler oldukça profesyonel ve hassas makinelerdir. Yanmaz motor özellikli bu makinelerin üzerinde bulunan higrostat seviyesi aracılığı ile nem oranını istenilen seviyeye çekilmesi mümkündür. Nem alma makineleri ortamda yer alan pis havayı alarak içindeki soğutulmuş yüzeye temas ettirmektedir. Bu hava yoğuşarak temiz bir halde tekrar dışarı verilir.

Otel Kurutma İşlemi Nedir?

Otellerin nem ve rutubetten arındırılması işlemine otel kurutma denir. Bu işlem nem alma cihazı ile yapılmaktadır. Oteller genellikle sezon başlamadan önce nem alma cihazı kiralama şirketleri ile bu kurutma işlemini yaptırırlar. Otellerin sezon açılışları, farklılık gösterir. Kış turizmi için hizmet veren bir otel için sezon açılışı Ağustos ya da Eylül ayında olur. Yaz turizmi için hizmet veren oteller ise Mart ya da Nisan ayında sezon açılışı ile birlikte kurutma işlemini gerçekleştirirler.

Yangın, Sel Sonrası Kullanımı

Binanızda çıkan bir yangın ya da sel sonrasında, su kullanımından dolayı duvar ve zeminlerde ıslaklık ile birlikte rutubet oluşur. Bu yüzden en hızlı bir şekilde içerideki suyu tahliye etmeli ve sonrasında da nem kurutma cihazı kiralama firmalarından yardım almalıyız. Bu işlemi yaparken ya da yaptırırken hiç vakit kaybetmemenizi öneririz. Böylece nem alma cihazı kullanımı sonrası, yaşanabilir sağlıklı bir ortama kavuşursunuz.

Otel Kurutma Yapılmadığı Takdirde Neler Olur?

Otel kurutma işleminin yapılmadığı zamanlarda, nem ve rutubet oranı artar. Bu sebeple otel içerisindeki eşyaların zarar görmesi ile beraber, duvarlarda küf oluşumu olmaktadır. Küf oluşması hem kötü bir görüntüye sebep olur hem de müşterileriniz tarafından hoş karşılanmaz. Otelinizin en iyi reklamını müşterileriniz yapar. Bu sebeple müşterinin konfor ve sağlığı sizlerden sorumludur. Bu sebep ile nem kurutma cihazı kiralama şirketleri ile anlaşarak ya da nem alma cihazı satın alarak kendi bünyenizden de karşılayabilirsiniz. Otel kurutma işlemini aksatmadan yaptırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sonuçları size daha pahalıya patlayabilir.

 

 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahramanmaraş'ta son durum
Kahramanmaraş'ta son durum
11 Ocak 2023 akaryakıt fiyatları
11 Ocak 2023 akaryakıt fiyatları