İçerik üreticileri dikkat

İçerik üreticileri dikkat
İçerik üreticileri dikkat Hande
Reklam

YouTube’un başlangıcından bu yana yorum bölümü, hayranların videoları eleştirdiği ve övdüğü bir yer. Bunun yanı sıra bir toplulukla etkileşime geçebilecekleri yer olarak da biliniyor. Özellikle son zamanlarda içerik üreticiliğinin hayatımızda yer almasıyla YouTube yorumları daha da dikkat çekiyor.

YouTube içerik üreticisi Marques Brownlee, yayınladığı bir videoda YouTube yorum spam’ının aylardır kontrolden çıktığını belirtti. Üstelik sıklık, takip edilemeyecek kadar artış gösterdi. Youtube, spam ile mücadele etmek için çeşitli araç sağlıyor ve birçok kısmını otomatik olarak kaldırıyor.

YouTube Sözcüsü Ivy Choi yaptığı açıklamada, şirketin makine öğrenimi ve insan incelemesini kullanarak “spam, yanıltıcı ve dolandırıcılık konusundaki politikalarımızı ihlal ettiği için 950 milyondan fazla yorumu” 2021 yılını 4. çeyreğinde kaldırdığını belirtti. Ayrıca Choi şunları ekledi:

Bu kaldırma işlemlerinin büyük çoğunluğu ilk olarak otomatik işaretleme sistemleri tarafından tespit edildi.

Choi, “Spam içerikli içeriğin gelişen doğası ve değişen taktikleri göz önüne alındığında, sistemlerimizi güncel kalacak şekilde uyarlamaya devam edeceğiz.” dedi. Bu durum YouTube’un sorunu yakından izlediğini gösteriyor. Ancak şimdilik, birçok spam içerikli yorum alan YouTube içerik üreticileri için yakın zamana bir değişim olup olmayacağı belli değil.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon Nöbetçi Eczaneleri 22 Eylül 2023
Trabzon Nöbetçi Eczaneleri 22 Eylül 2023
Trabzon Nöbetçi Eczaneleri 21 Eylül 2023
Trabzon Nöbetçi Eczaneleri 21 Eylül 2023