Lego Oyuncaklarla Kodlama ve Algoritma Gelişimi

Lego Oyuncaklarla Kodlama ve Algoritma Gelişimi

Lego Oyuncaklarla Kodlama ve Algoritma Gelişimi
Lego Oyuncaklarla Kodlama ve Algoritma Gelişimi Hande
Bu içerik 286 kez okundu.
Reklam

Lego Oyuncaklarla Kodlama ve Algoritma Gelişimi

 

Robotik kodlama atölyelerinin son dönemlerde artışa geçmiş olmasıyla beraber bugün çocuk yaşta bireylerin de artık kodlama öğrenmesinin engeli ortadan kalkmıştır. Günümüz şartları içerisinde çok rahat bir şekilde lego oyuncak türleriyle yaratıcılığın geliştirildiği günümüz şartlarında aynı şekilde çocuklarınıza harikulade bir algoritma eğitimi sunan özel oyuncak setleriyle beraber onları tanıştırabilirsiniz. Robotik kodlama noktasında oynarken öğrenecekleri bir yapı halinde pek çok açıdan farklı gelişimler gösteren bu oyuncaklarla çocuklarınızın beyin gelişimlerinin daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Lego oyuncakların son yıllarda gelişimi sayesinde eskiden beri çocuklarda yap boz şeklinde parçalar ile onların hayal güçlerine bırakılmış biçimde istedikleri oyuncakları yapabilmeleri amaç edinilmiştir. Bugün ise birçok modellerde yararlanacağınız oyuncakları robotik öğrenme konusunda da önder oyuncaklar olarak bilinmektedir.

 

İlk akla gelen, Lego Eğitim kategorisi içerisinde çocukları hedef alan ve buna uygun olarak da geliştirilmiş Spike Prime oyuncağından faydalanabilirsiniz. Bu oyuncak türüyle birlikte özel etkinlikler düzenleyerek, 40-50 adet kılavuza uygun şekilde 500’den fazla parçadan oluşan bu eğitimde dilediğiniz gibi robotik problemler çözebilir, sorunları giderebilir ve buna uygun tasarlanan robot çeşitleriyle de dilediğiniz gibi amaç edinebilirsiniz.

 

Günümüz şartları içerisinde çocuklarınızın gelişim gösterecekleri analitik düşünce, problem çözme, bu zamanın ve geleceğin mesleği olan kodlama üzerine en iyi şekilde çocuklarda da okul öncesi kodlama gibi derslerle birlikte hem kendiniz hem de oyun setleriyle beraber çocuklarınıza yaşamına sağlıklı bir şekilde yön verebilirsiniz. Bu sayede çok özel etkinliklerle büyük başarılar elde edebilirsiniz. Amaca uygun şekilde sesli veya ışıklı sistemlerle beraber özel komutların da olduğu şekilde birçok karmaşık programları yapabilirsiniz. Bu da hem siz hem de çocuklarınızın eğlenirken öğrenecekleri, problem çözecekleri ve kolay oynayacakları oyuncakların bütünüdür.

 

 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı