Işık performansı iyi olmayan telefonlara müjde

Işık performansı iyi olmayan telefonlara müjde
Işık performansı iyi olmayan telefonlara müjde Hande
Bu içerik 575 kez okundu.
Reklam

Samsung, Kasım ayında Galaxy S21 Ultra kullanıcılarının kamerayla çektiği fotoğrafların ISO değeri gibi bütün ayarlarını detaylı bir şekilde düzenlemelerine olanak sağlayan Expert RAW uygulamasını kullanıma sundu.

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un Galaxy Store uygulama mağazasında Expert RAW uygulamasının 1.0.01 sürümü yayınlandı. Bu güncellemeyle birlikte Expert RAW ile düşük ışık koşullarında çekilen fotoğrafların netliğinin artırıldığı kaydedildi. Model fark etmeksizin uygulamayı destekleyen tüm telefonlara yeni sürüm yüklenebiliyor.

Expert RAW uygulaması maalesef her Samsung modelini desteklemiyor. Paylaşılan bilgilere göre telefonun en düşük Eynos 990 veya Snapdragon 865 yonga setini kullanması gerekiyor. Ek olarak minimum 8 GB RAM ile 2x ve üstü yakınlaştırma yapabilen Bayer RAW’ı destekleyen telefoto lense de sahip olması gerekiyor.

Expert RAW’ın en önemli özellikleri arasında çoklu çerçevede HDR, birden fazla sensörden gelen verileri birleştirerek geliştirilen düşük ışık performansı ve telefoto kamerayla RAW formatında fotoğraf kaydedebilme gibi işlevler bulunurken; Adobe Lightroom ile kayıpsız JPEG ve 16 bit DNG RAW olarak kaydedebiliyor.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahramanmaraş'ta son durum
Kahramanmaraş'ta son durum
11 Ocak 2023 akaryakıt fiyatları
11 Ocak 2023 akaryakıt fiyatları