Lazer Epilasyon Avantajları

Lazer Epilasyon Avantajları

Lazer Epilasyon Avantajları
Lazer Epilasyon Avantajları Hande
Bu içerik 129 kez okundu.
Reklam

Lazer Epilasyon Avantajları

Ataşehir lazer epilasyon her geçen gün daha da çok kullanılan bir yöntemdir. Burada amaç kişilerin istenmeyen tüylerinden kolay ve acısız bir şekilde sonsuza kadar kurtulmasını sağlamaktır. Teknolojinin gelişmesi ile lazer epilasyon tekniklerinde de gelişmeler yaşanmıştır.

Bu işlemlerde cildi açık renkli ve tüyleri koyu renkli olan kişilerde daha çabuk başarı elde edilir. Sonuçlar kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Bunun yanında uygulanan seans sayısı da kişilere göre farklılık gösteren bir konudur.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon yönteminde lazer teknolojisi ile kişilerin en kısa sürede istenmeyen tüylerinden kurtulması amaçlanır. Bunun yanında lazer tekniği sayesinde kişiler tüylerinden kalıcı bir şekilde Ataşehir lazer epilasyon merkezimizde kurtulurlar. Lazer epilasyonda lazer ışınları paralel şekilde çıkan tek renkli ve tek dalga boyundaki ışın demetlerinin genel ismidir.

Bu ışınları seçili fototermoliz sayesinde son derece etkili bir yapıya sahiptir. Lazer ışınlarında dalga boyları ile atış genişliği önceden ayarlanarak işlem yapılır. Bu ışınlar vücutta yer alan melanin isimli pigment tarafından emilir ve kıl köklerinin tahrip olmasına yardımcı olur.

Melanin pigmentinde gerçekleşen seçici emilme ile cilt üst tabakası lazer işleminden herhangi bir zarar görmez. Bu işlemde yalnızca kıl kökleri zarar görür. Lazer yönteminde kıl etrafındaki dokuda herhangi zarar görme gibi bir durum söz konusu olmaz. Burada amaç kıl kökünün zarar görmesini sağlamaktır. Ataşehir lazer epilasyon yöntemi son derece etkin ve güvenilir bir yöntemdir.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Üsküdar lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen kişilerin kalıcı bir şekilde tüylerinden kurtulmasına yardımcı olan bir yöntemdir. Lazer epilasyonu, göz çevresi hariç vücutta kıl bulunan her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir. Bu işlemde deride herhangi bir zarar görme gibi bir durum söz konusu olmaz. İşlemden yalnızca kıl kökleri zarar görür.

Üsküdar lazer epilasyon işlemlerinde özel lazer cihazları kullanılır ve kıl kökleri yakılır. Bu sayede kişilerin istenmeyen tüylerden kurtulması sağlanmış olur. Bu yöntemde farklı lazer tipleri kullanılabilir. Lazer tipi seçimi ise kişilerin kıl yapılarına vücut renklerine göre değişiklik gösterir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Üsküdar lazer epilasyon uygulama prosedürü uzmanların uygulama yapılacak bölgeyi değerlendirmesi ile başlar. Lazer epilasyona başlanmadan önce cildin işleme uygun olup olmadığının analiz edilmesi ve sonuçların değerlendirilmesi önemlidir.

Lazer epilasyon uygulamalarına başlanmadan önce kullanılacak olan lazerin vücut yapısına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Bu şekilde lazer işleminden alınacak etki de üst düzeyde olacaktır. Lazer epilasyon vücutta; karın, göbek, kollar, bikini bölgesi, bacakları, göğüs sırt bölgesinde tercih edilir.

Erkeklerde ise boyun ve tıraş bölgesi, sakal üstü alanlara uygulanabilir. Kadın ve erkeklerde yüzde lokal bölgelere kadınlarda bıyık üstü gibi alanlara bu işlem gerçekleştirilebilir. Maltepe Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen kişiler için oldukça etkilidir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon işleminde cilde gönderilen lazer ışınları aktif olan kıl köklerini etkiler. Ciltte tüm kıl kökleri aynı anda aktif değildir. Bu nedenle pasif kökler de aktif hale geldiği zaman uygulamanın gerçekleştirilmesi gerekir. Maltepe lazer epilasyon işlemlerinde kişilere göre seans sayısı değişir. Bu nedenle fiyatlarda da değişiklik meydana gelir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Maltepe lazer epilasyon işlemlerinde üç farklı lazer cihazı kullanılır. Bu lazer cihazlarının her birinin dalga boyu farklılık gösterir. Lazer dalga boylarının seçiminde kıl tipi, cilt rengi gibi faktörler etkilidir. Kullanılan cihazlar; Diode Lazer epilasyon, Alexandrite Lazer Epilasyon, Nd: Yag Lazer epilasyon şeklindedir.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı