Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction Hakkında Merak Edilenler
Liposuction Hakkında Merak Edilenler Hande
Bu içerik 348 kez okundu.
Reklam

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

Liposuction hakkında merak edilen çok konu vardır. Yıllardır en çok tercih edilen operasyonlar içinde yer alsa da Liposuction fiyatları ve uygulama ile ilgili pek çok merak uyandıran konu vardır.

Liposuction en basit şekilde bölgesel yağ aldırma işlemi olarak bilir. Halk arasında da genel olarak bu işleme direkt olarak yağ aldırma işlemi denilmektedir. Kilo problemi olan kişiler bu işlemi yaptırarak hem fazla yağlarından kurtulur hem de vücutları düzgün bir şekil kazanmış olur.

Oldukça çok tercih edilen bu estetik işlem kişilerin sorunlu olarak gördükleri bölgelerine direk müdahale etmektedir ve yeni bir form kazandırmaktadır. Liposuction obezite dışındaki kilo alımlarında etkilidir. Yeni kilo ve vücut formu korunmazsa yapılan işlemin kalıcılık süresi kısalır.

Liposuction Nedir?

Liposuction genel olarak vücuttan farklı yöntem ve teknikler kullanılarak fazla yağ miktarının vücuttan çektirilerek atılması işlemidir. fazla kilo dışarı atılarak vücut şekli de düzenlenir. Yağ aldırma işlemi olarak bilinen liposuction operasyon bir cerrahi işlemdir ve mutlaka güvenilir kişi ve kurumlarca yapılması doğrudur.

Bu işlemde dikkat edilmesi gereken şudur ki bu uygulama sonucunda tekrar kilo almanız önlenmez mutlaka bunun sonucunda dikkat edilmelidir ki diyet ve egzersiz hayatın bir parçası olsun.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction vücudun belli bir bölgesindeki yağ birikiminin özel vakumlu aparatlarla, enjektörler ile edilerek yağların vücuttan çıkarılıp uzaklaştırılması işlemidir. Zayıflamadan çok vücut şekillendirme olarak kabul edilmelidir.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Liposuction kronik bir rahatsızlığı olan hamile ya da yeni doğum yapmış kişiler dışındaki herkesin yaptırabileceği bir işlemdir. Beden gelişimini tamamlamış olan herkes yaptırabilir. Vücut kitle indeksi de bu işlem için oldukça önemlidir. 30 ve altında kitle endeksi olan kişilerin yaptırması için uygun kabul edilmiş bir operasyondur.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Kişinin vücut yapısı ve o kişinin ihtiyacına yönelik uygulamada teknikler görülebilmektedir. Bu durumda kendi içinde 3 farklı çeşit halindedir. Bunlar ; ıslak Liposuction, ultrasonik Liposuction ve lazer Liposuction şeklinde gerçekleşmektedir. Liposuction fiyatları da bu yöntemler arasında değişiklik göstermektedir.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Liposuction en çok kalça, basen ve karın bölgelerinde tercih ediliyor olsa da sırt, bel ve dizde de sıklıkla tercih edilmektedir. Genel olarak bölge fark etmeksizin inatçı yağlanmaların bölge fark etmeden görüldüğü yerlere Uygulanır.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Eğer bu işlemi yaptırmak planınız var ise ve kalıcılığın sağlanmasını istiyorsanız mutlaka diyet ve egzersiz yapmak artık hayatınızın bir parçası olmalıdır. Çünkü bu işlem sonucunda bölgesel yağ alma işlemi yapılır ancak yemek yeme isteğiniz ve kilo almaya müsait olan bünyenize bir etkisi olmaz.

Liposuction Ameliyatı Sonrasında Neler Yapmalıyım?

Doktorun ön görüsü ile mutlaka bir hafta kadar dinlenme istirahat şarttır. Bir hafta sonunda aksi bir durum olmadıkça iş başı dahi yapılabilir. Ancak ağır egzersiz ve işlerden uzak durulmalıdır. 3 hafta sonuna kadar mutlaka Liposuction korsesi giyilmelidir. Kısa süreli çıkartılsa bile mutlaka günün çoğunda kullanılmalıdır.

Liposuction Ameliyatı Genel Anestezi ile Mi Yapılır?

Hem genel hem de lokal olabilir. Duruma göre değişiklik gösteren bu durum işlemin yapılacağı bölge yada bölgeler ile belirlenmektedir.  Eğer bir bölge içinse lokal anestezi uygulanır ancak birkaç bölge için işlem yapılacak ise genel anestezi uygulanmaktadır.

Liposuction Fiyatları?

Liposuction fiyatları işlemin yapılacak olduğu bölge ve aynı zamanda da tekniklere göre değişiklik göstermektedir. Özenle bu işi icra eden bir kurumdan ve profesyonel bir ekip ve cerrahtan destek alınması gerekmektedir. Liposuction fiyatları ile ilgili olarak fiyat arayışından çok uzman ekip oldukça önemlidir.

https://www.doktoribrahimaskar.com/liposuction/ bilgi için hemen tıklayın.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı