Mide Balonu Yöntemleri Nelerdir?

Mide Balonu Yöntemleri Nelerdir?

Mide Balonu Yöntemleri Nelerdir?
Mide Balonu Yöntemleri Nelerdir? Hande
Bu içerik 326 kez okundu.
Reklam

Mide Balonu Yöntemleri Nelerdir?

 

Mide balonu günümüz de obezite tedavisinde uygulanan ameliyatsız yöntemlerden biridir ve daha da popülerdir. Obezite tedavisinde uzun süredir kullanılan mide balonları, kullanımları sırasında etkinliğini kanıtlamış, diğer alternatif ilaçlara göre birçok açıdan üst sıralara yükselmiş ve sıklıkla popülerlik kazanmıştır. Mide balonu fiyatları diğer tedavilerle hemen hemen karşılaştırılabilir olmasına ek olarak, farklı yönlerden birçok avantajı olduğu için çoğu hastanın mide balonu anjiyoplasti istemesi yaygındır.

 

Mide balonu çalışmalarında metabolik sendrom, diyabet, gut ve kolesterol trigliserit düzeylerinde 6 ay ve 1 yıllık izlemde anlamlı gerileme saptanmıştır En önemli sorulardan biri, vücut kitle indeksi uygun aralıkta olmasıdır. Abdominal tanklar 27 ila 40 yaş arası hastalara uygulanabilir ve mide kabının en faydalı olması da bu başlığı sağlar. Yine, vücut kitle indeksi, uygulanabilecek ciddi kalp yetmezliği gibi ciddi kalp yetmezliği gibi insanlara uygulanabilir.

 

Cerrahi sınırlarda ve ameliyat istemeyen hastalarda obeziteye sahip hastalar da balonla yapılabilir. Ancak, ABD'nin çoğu tüp ameliyatı gibi cerrahi seçenekler öneriyoruz. Mide balonu burada belirtmek gerekir ki; Gastrik bypass ameliyatın alternatifi değildir. Belli nedenlerle ameliyat olmak istemeyen hastalar mide balonu anjiyoplastisini tercih edebilir, elbette hasta tercihi önemlidir.

 

Mide Balonu Nedir?

 

Tıbbi olarak “mide içine” olarak tanımlanan mide balonu anjiyoplasti ile uzun süreli bir tedavi gerekmez. Bu yöntem, hedefi için 1525 kilo vermek isteyen hastalar için oldukça etkilidir, bu nedenle hastalar mide ameliyatından sonra çok dikkatli olmalı ve beslenme alışkanlıklarına dikkat etmelidir.

Mide baypas ameliyatı, mide balonu fiyatları aşırı kilolu hastaların ameliyat öncesi kilo vermesine yardımcı olmak için ve önemli kilo sorunu olmayan ve ameliyat için uygun olmayan kişilerde kullanılır.

 

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

 

Mide balonu dilatasyonu ile ortalama 15 dakika, hafif uyku veya genel anestezi altında uygulanır. Bu teknikle hastanın midesine endoskop aracılığıyla yaklaşık yumruk büyüklüğünde bir top yerleştirilerek yeme alışkanlıklarında değişiklikler meydana gelir. Mide balonu kısa süreli takılı olduğu için hastanede yatmaya gerek yoktur. Takıldıktan yaklaşık 6 -12 ay sonra kaldırılacaktır.

 

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

 

Yutulur mide balonu olarak da bilinen yutma mide balonu, obezite tedavisinde kullanılan yeni teknoloji bir mide balonudur ve mideye anestezi veya ameliyat gerektirmeden yerleştirilebilmektedir. Bu yutulur mide balonu sayesinde diyet yaparken hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Operasyon prensibi diğer mide balonu dilatasyon yöntemleri ile aynıdır. Yutulabilen mide balonu sayesinde az yemek yerken tokluk hissi sağlamak ve dolayısıyla kilo vermek mümkündür.

 

Mide Balonu Kullanıcı Yorumlar

 

Mide balonu ile tanışalı 1 ay oldu ve 13 kg verdim. Bu süreç devam ediyor ve sonunda tüm fazla kilolarımdan kurtulacağıma eminim. Sonucu sabırsızlıkla beklemekteyim hiç ağrı acı hissetmiyorsunuz.

 

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

 

Gastrik bypass ameliyatının maliyetini araştırırken öncelikle alanında uzman bir cerraha danışmanız önerilir. Size en uygun cerrahı bulduktan sonra doktorunuzun tavsiyelerini değerlendirerek ameliyatı gerçekleştirebilirsiniz. Mide baypas ameliyatı olmuş kişilerin geri bildirimleri fikir açısından çok yardımcı olacaktır. Birçok insan bu konudaki olumlu yorumlarını ve ilerlemelerini paylaşıyor, bu da diğer hastaları motive ediyor.

 

Fiyat belirlemede hastanın durumu çok önemlidir. Mide balonundan sonra, yemek yemeyi kesinlikle ikinci plana atılır. Pratik ve düzenli egzersiz yapmaya devam edilir. Bu nedenle, kilo kaybı sırasında daha fazla ağırlık sağlayabilir ve yerleşimi kesmek için bir motivasyon sağlayabilir. İşte sağlıklı yemek için çok önemlidir. Mide balonu fiyatları ve bu cerrahi sonucu bir yaşam tarzı ile ilgilidir ve o kişi için yararlı olacaktır.

 

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ bilgi için hemen tıklayın.

 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı