Burun Estetiği Cerrahisi

Burun Estetiği Cerrahisi

Burun Estetiği Cerrahisi
Burun Estetiği Cerrahisi Hande
Bu içerik 349 kez okundu.
Reklam

Burun Estetiği Cerrahisi

Burun estetiği fiyatları son zamanlarda internet arama motorlarının başında yer alıyor. Kişilerin yüz kısımlarında genellikle burun yapılarından dolayı yaşamış oldukları problemler, burun estetiği ameliyatları ile kolaylıkla gideriliyor.

Uzman hekimler tarafından da sıklıkla tercih edilen burun estetiği ameliyatları, devlet kurumlarının yanı sıra özel sağlık kuruluşlarında da gerçekleştiriliyor. Burun estetiği ameliyatlarında kişinin burun yapısı ve buna bağlı olarak gelişen sorunlar önem taşıyor.

Burun Estetiği ( Rinoplasti ) Nedir?

Tıbbi müdahaleler arasında yer alan burun estetiği, burun kısmında doğuştan veya sonradan yaşanan şekil bozuklarının giderilmesi için en ideal seçimlerin başında gelir. Burunda kırık, eğilme veya iç kısımlarında görülen et parçalarının alınması gibi işlemler burun estetiği ameliyatları sayesinde giderilir. Ayrıca solunum sıkıntısının burun şekline bağlı olarak gelişmesi de burun estetiği ameliyatının yapılması gerektiğini gösterir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?


Burun estetiği ameliyatı kişinin estetik görünümden rahatsız olduğu ve 18 yaşını tamamlamış herkese yapılabilir. Sağlık açısından da burun ile alakalı problemi olan kişiler de burun estetiği ameliyatı yaptırabilirler.

Burun Yapısı Nedir?

Yüzün orta kısmında bulunan ve görünüm açısından en dikkat çekici kısım olan burunlar, kişilerin yüz yapılarına göre değişiklik gösterir. Ancak burunda kaynaklı olan herhangi bir problem nedeni ile burun yapısında sorun yaşayanlar, burun estetiği ameliyatı ile yüzlerine ve isteklerine uygun burun yapısına sahip olabilirler.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?


Burun estetiği ameliyatlarında maliyet, kuruma ve kişinin talebine göre farklılık gösterir. Burun estetiği fiyatları genel anlamda kişilerin bütçelerine uyum sağlar. Ayıca kişinin talep ettiği ekstra işlemler, burun estetik maliyetlerini yükseltir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?


Burun estetiği ameliyatı uzman hekimler tarafından burun deliklerinden açılan kesiler sayesinde gerçekleştirilir. Buruna yapılacak olan işleme göre ameliyatı seyri değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda hekimler, kendi teknik ve yöntemlerine göre ameliyat ederler.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?


Burun estetiği ameliyatları burunda doğumsal kaynaklı olarak yaşanan şekil bozukluğu, burunda eğrilik, kırılma, burun içerisinde bulunan et fazlalığı gibi nedenlere bağlı olarak hekim tarafından tavsiye edilir. Bunun yanı sıra kişinin burun yapısından rahatsız olduğu durumlarda da burun estetiği ameliyatı yapılabilir.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

 

Burun estetiği ameliyatlarında yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. Kadın veya erkek fark etmeksizin yapılan bu operasyon, 18 yaşından küçük ancak burunda yaşanan şekil bozukluğundan dolayı solunum sıkıntısı yaşayan kişilere de yapılabilir. Böyle durumlarda burun estetiği ameliyatı kararı hastanın durumuna bakılarak hekim tarafından verilir. 18 yaşını aşmamış kişilerde estetik görünüm için talep edilen burun estetiği ameliyatının yapılması söz konusu değildir.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?


Burun estetiği fiyatları araştırılırken sıklıkla rastlanılan burun estetiği ameliyat çeşitleri, genel alamda açık ve kapalı olmak üzere iki farklı gruba ayrılır. Burun estetiği ameliyatlarında hastanın durumuna göre farklı yöntemler geliştirilir. Son zamanlarda gelişmiş cihazlar ile yapılan kapalı burun estetiği ameliyatı iz bırakmadığından, sıklıkla tercih edilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında kişilerin sağlık problemi ile karşı karşıya kalmaması için günlük yaşantılarında mutlaka dikkatli davranmaları gereklidir. Bu anlamda işlem sonrasında burun dış darbelere karşı korunmalı, eğilme veya ağırlık kaldırma gibi hareketlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca hekimin vermiş olduğu antibiyotiklerde düzenli olarak kullanılmalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları 2022

Burun estetiği fiyatları işlemi yapacak olan sağlık kurumuna bağlı olarak farklılık gösterir. Sağlık kuruluşları uygulama teknik ve yöntemlerine uygun fiyat belirlerler.

https://www.draysesezim.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

 
 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı