Burun Ameliyatı

Burun Ameliyatı

Burun Ameliyatı
Burun Ameliyatı Hande
Bu içerik 341 kez okundu.
Reklam

Burun Ameliyatı

Burun ucu ameliyatından önce ve sonra yapılması gerekenler burun estetiği için geçerli olanlarla neredeyse aynıdır. Burun estetiğine kıyasla daha kısa sürede tamamlanır. İşlemler yaklaşık 30-60 dakika içerisinde gerçekleştirilir.

Estetik uzmanları çoğu zaman burun ucu estetiğinden sonra hastaların aynı gün içerisinde taburcu olmasını uygun bulur. Bunların yanı sıra iyileşme süresi de burun estetiğine kıyasla daha kısa sürede olur.

Burun Estetiği Nedir?

Aklınızda burun estetiği yaptırmak varsa cerrah burun dokularınızın operasyona uygun olup olmadığını kontrol eder. Burun estetiğinde yapılan en ufak işlemden bile büyük sonuçlar doğar. Bu sebeple cerrahla aklınıza takılan sorular hakkında detaylı bir görüşme yapmalısınız.

Burun estetiği hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilir. Burnunuzun istediğiniz şeklide alması yaklaşık 6-12 ay içerisinde gerçekleşir. Sonuç almanız burnunuzun yapısına, şekline ve sorununa bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Burnunuzun yapısında simetri sorunu varsa burun estetiği hakkında bilgi alabilirsiniz. Operasyon hem estetik hem de sağlık sebebiyle yapılabileceği için kişisel tercihler ön plandadır. Tabii cerrah gerekli muayeneleri yaptıktan sonra operasyon hakkında yapabileceklerini değerlendirir.

Burnu büyük veya çıkıntılı olmasına rağmen hâlinden memnun olan kişiler vardır. Burnunda sorun olmamasına rağmen değişik bir burun yapısına sahip olmak isteyen kişilere rastlamak da zor değildir. Burada tercih kişiye bırakılır.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetiğinde uygulanan iki yöntem vardır. Bunlardan biri açık rinoplasti, diğeri ise kapalı rinoplastidir. Cerraha burun estetiği fiyatları hakkındaki sorularınızı sorarken yöntemlerle ilgili bilgi almanız mümkündür.

Cerrah burun köprüsünü düzleştirirken, burun ucunu şekillendirirken ya da burun deliklerini düzenlerken her hastada aynı yöntemi uygulamaz. Eğer burun estetiği fiyatları araştırması yaparken alanında başarılı doktorlara danışırsanız bu konuda sorun yaşamazsınız.

Burun Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Söz konusu burun şeklinin beğenilmemesiyse kıkırdak gelişimi şartı aranır. Cerrahlar kız çocuklarının 15 yaşından itibaren operasyon geçirebileceğini söyler. Fakat estetik kaygılar yerine ciddi sağlık problemleri varsa daha küçük yaştakiler için de burun estetiği fiyatları araştırılabilir.

Erkeklerde kıkırdak gelişiminin tamamlanması daha uzun sürebilir. Sağlık problemlerinin yaşanması sonucunda erkek çocukları da daha küçük yaşlarda ameliyat yaptırabilir. Cerrah gerekli muayeneleri yaptıktan sonra bu konuda size bilgi verecektir.

 

Burun Ameliyatı Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Doktorla burun ameliyatı fiyatları görüşmesi yaparken geçmişinizde ciddi hastalık geçirip geçirmediğinizden söz etmelisiniz. Düzenli kullanılan ilaçların da doktorla paylaşılması gerekir. Hemofili gibi hastalığı olan kişilere burun ameliyatı uygun görülmez.

Hekim fiziksel muayene esnasında burnunuzun derisini, iç ve dış yapısını inceleyerek ameliyatta yapılabilecek değişikliklere karar verir. Burun ameliyatı öncesinde birtakım tahliller istenerek kan analizlerini yapılabilir.

Burun Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Rinoplasti operasyonundan sonra ağrı hissetmeniz normaldir. Doktorunuz ağrı yaşadığınızda kullanabileceğiniz ilaçlar hakkı da size bilgi verecektir. Eğer doktorunuzun iyileşme süreci için önerdiği ilaçları aksatmadan kullanırsanız ciddi sorunlar yaşamazsınız.

Ameliyatı atlattıktan sonra 4-6 saat içerisinde ayağa kalkmanız önerilmez. Hastalar ayağa kalktığında genelde baş dönmesi gibi sorunlar yaşar. Dilerseniz burun ameliyatı fiyatları araştırması yaparken diğer detayları da öğrenebilirsiniz.

Burun Estetiği Fiyatları

Piyasada burun estetiği yapan çok sayıda estetik uzmanı vardır. Bu sebeple insanlar araştırma yaparken burun ameliyatı fiyatlarının değişken olduğunu fark eder. Burada önemli olan nokta başarılı doktorlarla anlaşmaktır.

Bütçenize uygun ameliyat imkânı arıyorsanız araştırma yaptığınız müddetçe bulmanız mümkündür. Fakat yalnızca burun ameliyatı fiyatları incelemesi yaparak karar vermemeniz daha iyi olacaktır.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı