Liposuction (Yağ Aldırma) Yöntemleri

Liposuction (Yağ Aldırma) Yöntemleri

Liposuction (Yağ Aldırma) Yöntemleri
Liposuction (Yağ Aldırma) Yöntemleri Hande
Bu içerik 342 kez okundu.
Reklam

Liposuction (Yağ Aldırma) Yöntemleri

 

İstenmeyen karın yağları ve bölgesel yağlanmalar için belirli başlı ameliyatları yaptırılması gerektiği ve bu ameliyatların da belirli bir maliyeti olması, karın germe fiyatları açısından büyük önem arz eder. Liposuction, j plasma ve karın germe bu tür operasyonlardan bazılarıdır.

Liposuction Nedir?

Liposuction uygulaması sayesinde vücudunuzun belirli bölgelerinde biriken yağların özel bir vakum yardımıyla enjektör ile emilerek yağların vücut üzerinden uzaklaşması işlemidir. Zayıflama ameliyatından ziyade kontur düzeltme ameliyatıdır.

 

Diyete ve egzersize dirençli olan yağ dokularına uygular. Boyun, kol üst iç yanı, göğüs, yanakalar, meme, karın, bel, diz, kalça, uyluk, bacak arkası ve benzer alanlara yapılır. Liposuction fiyatları da bölgeye göre değişir.

Liposuction Kimlere Uygulanır?

Herhangi bir fiziksel sorunu olmayan herkes bu ameliyatı yaptırabilir. Sigara, alkol ve benzeri tüketmeyen, ideal kilosundan %30' undan fazla kilosu olmayan, sağlam ve elastik deriye sahip olan kimseler liposuction ameliyatı yaptırabilir.

 

Çürük cilde, çok sarkık ve gevşek ciltli kimselere, selülit sorunu yaşayan, ideal kilosu altında olan kimselere yapılmaz. Orta yaşlı, aşırı kilolu olmayan, en fazla bir doğum yapan kadınlarda başarı oranı yüksektir. Liposuction fiyatları ile başarı oranı arasında bir bağ yoktur.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Islak teknik, lazer ve ultrasonik olmak üzere 3 türü vardır. Islak teknik yönteminde bölgesel yağlanma olan bölgelerin içindeki yağ hücreleri sıvı ile doldurularak şişirilir ve bu hücreler vakum cihazları yardımıyla vakumlanır.

 

Ultrasonik yöntem de ise küçük boncuklar aracılığı ile hedeflenen bölge üzerine ultrasonik titreşimler uygulanır. Lazer yönteminde ise milimetrelik kesirler açılarak bölgeye lazer uygulanır. Yöntem farkı da liposuction fiyatları bakımından etkiler.

J-plasma Nasıl Yapılır?

Helyum gazı radyo frekans ile enerjetik hale getirilir. Soğuk plazma açığı çıkartılarak özel bir cihaz yardımıyla uygulanır. Cilt bu sayede esnek bir yapı kazanır. cilt, yüz ve vücut bölgelerinde uygulanır. Tek seansta uygulanabilir. J plasma fiyatları oldukça uygundur.

J-plasma Neden Yapılır?

Vücudun hızlıca şekillenmesi, yenilenmesi ve derinin sıkışması için yapılır. Zayıf ve gevşek derili hastalarda tatmin edici sonuçları vardır. Temel olarak vücut şekillendirilir. tek seans olarak yapılabilir. J plasma fiyatları bakımında çoğu yönteme göre hesaplıdır.

J-plasma Avantajları Nelerdir?

Uygulanan bölgede büyük iz ve kesik oluşmaz. Hızlı iyileşen ve güvenilir bir uygulamadır. Cilt altında ve yüzeyinde leke ve yanık olmaz. Homojen görüntüsü vardır. J plasma fiyatları oldukça hesaplıdır.

Karın Germe Nasıl yapılır?

Sezaryen izi ile yanlara doğru göbek deliğine kadar olan çatlak ve sarkık deri alınır. Kalan deri aşağı göbek deliğine kadar gerdirilir. Kasları sıkıştırır. Bu sayede estetik ve güzel bir görünüm kazanır. Ameliyat esnasında estetik dikişler atılır.

 

Karın Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlaçlar düzenli kullanılmalı, ani hareketlerden ve dar kıyafetler giymekten kaçınılmalı, vücuda yeteri kadar sıvı alınmalı, karın bölgesine karşı darbe alınmamalı, fiziksel hareketlerde dikkatli davranılmalıdır. Kontroller aksatılmamalı, psikolojik destek tam olarak alınmalı ve belirtilen gıdalar tüketilmesi gerekir.

Karın Germe Yöntemleri Nelerdir?

Genel ve mini olmak üzere iki türü vardır. Göbeğin yeri mini olan türünde değişmez iken diğer genel olan türü daha ayrıntılıdır. Karın germe fiyatları açısından mini olan karın germe yöntemleri daha hesaplıdır.

Karın Germe Fiyatları

Karın germe operasyonlarına genel olarak bakıldığında uygulanan karın germe ameliyatının cinsi, boyutu, ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak yapılması, liposuction ve benzeri ekstra uygulamalar genel olarak karın germe fiyatları bakımından etkilidir.      

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı