Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı
Medikal Cilt Bakımı Hande
Bu içerik 138 kez okundu.
Reklam

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı üst tabakadan başlayarak biriken lekeleri yok ederek derinliği derinden yok eder ve cildin talk dengesinin yeniden sağlanmasına yardımcı olur. Cilt kozmetiklerinden yapılmıştır. Uygulamalar ve ürünler cilt tipine, yaşa, cilt sorunlarına ve cilt gereksinimlerine bağlıdır.

Her yaşta kadın ve erkek sağlığı korumayı alışkanlık haline getirmeli, yan etkisi olmayan koruyucu koruma sağlayan bir cilt bakım sistemidir. Medikal cilt bakımı, cildi yavaşlatan ve cildi yavaşlatan, yıkayan ve esnek iyileşmesini geciktiren tüm cilt uygulamaları olarak kabul edilebilir.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı klinik ortamda cilt uzmanları tarafından yapılır. Cildin yüzeyi ve epidermisi cilt tipine uygun bir ürün ile temizlenir. Gözenekleri nazikçe temizlemek için buhar tedavisi kullanılır. Siyah ve beyaz noktalar silinir.  Gözenekler tüm ciltten dekor alanına kadar temizlenir. Kollajen üretimini tetiklemek için bir maske, radyo frekansı veya başka bir cilt bakım sistemi kullanın. Cildi nemlendirir.

Medikal Cilt Bakımı Aşamaları

Genel yöntemler medikal cilt bakımı ancak özel uygulamalar gereksinim ve sorunlardan farklı olan tüm cilt tiplerindendir.  Her şeyden önce, cildi temizleyin ve bakımını yapın. Makyaj, kir, tonik gibi kalıntılardan silinir ve silinir.

Tonik sonrası ölü hücreler deriden peeling ile yıkanır. Arındırılan cilt, bir sonraki yıkama işlemini buhar banyosunda gerçekleştirmek için yumuşatılır. Ciltteki siyah noktalar temizlenir ve cilt altında buharla yumuşayan açık gözenekler temizlenir. Bu süreçlerde tamamen kontamine olmayan cilt jel uygulamaları ile rahatlıyoruz.

Ardından tonik ve radyo frekansı uygulanarak cilt elde edilir ve cilt gerilir. Uzun süreli kalıcı işlemler ve başarılı etkiler cilt üzerinde özel maskelere uygulanır. Belli bir süre sonra maskeyi yıkayın ve cilt için bekleyin. Medikal cilt bakımı güneş kremi sürülerek tamamlanır.

Medikal Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Medikal cilt bakımının amacı, cildi profesyonelce temizlemek ve uzun süre sağlıklı kalmasını sağlamaktır. İlaçlı cilt bakımı ile evde cilt bakımı arasındaki fark, profesyoneller tarafından yapılması ve profesyonel cilt bakım ürünlerinin kullanılmasıdır.

Medikal Cilt Bakımı Faydaları

Yapılandırma önleme koruması sağlayın. Gözenek temizliği cildin sigara içmesine yardımcı olur. Kan akışını ve lenfoid sistemi etkinleştirin. Sebum dengesinin korunmasına yardımcı olur. Cilt kirlerine karşı koruma sağlar. Elastikiyet kaybını önler.

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Medikal cilt bakımı sonrası insan cildi ölü hücrelerden arınır, taze ve canlı bir görünüme kavuşur. Bu sağlıklı görünümü korumak için uzmanlar iki ayda bir düzenli ilaçlı cilt bakım rutinleri önermektedir.

Cildin tıbbi cilt bakımına nasıl tepki verdiği ve bakımın ne kadar etkili olduğu doğal olarak kişiden kişiye değişir. İlaçlı cilt bakımının daha uzun süre dayanabilmesi için özellikle banyodan sonra tüm vücudu ve yüzü düzenli olarak nemlendirmek gerekir.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Medikal cilt bakımı fiyatları sabit değildir. Kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon tedavisi, hastalıkları ve yaraları tedavi etmek için vücuda ozon gazı uygulamak anlamına gelir. Ozon gazı, üç oksijen atomundan oluşan renksiz bir gaz olarak tanımlanır. Bağışıklık sistemini uyararak, tıbbi hastalıkları ve semptomları tedavi etmek için kullanılabilir.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ozon tedavisi vücuda çeşitli şekillerde iletilebilir. Gaz veya sıvı ile karıştırılabilir ve kanla birleştirilebilir, intravenöz veya subkutan olarak Rektuma, vajinaya veya kas dokusuna veya eklemlere uygulanabilir. Topikal yaklaşımlar, kol ve bacak torbalarını, kontrollü gaz banyolarını ve ozonlu su veya yağı içerebilir.

Otolog kan tedavisi ve üfleme teknikleri de kullanılabilir. Doktorunuz size en uygun dozu ve nasıl uygulanacağını bildirir. Tüm uygulama yolları, sistematik olarak veya hem yerel olarak hem de her ikisini birden işler. Tüm vücut tedavisi vücuttan bir bütün olarak fayda sağlayacaktır, ancak topikal uygulamalar belirli alanları ele alır.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Kanser, kalp hastalığı, tümör, alerji ve sinüzit, otoimmün hastalığı olanlar tercih eder. Multipl skleroz, romatoid genz filmleri, diyabet, hipertansiyon, kireç hastalığı, Raynaud hastalığı, kronik yorgunluk sendromu, Alzheimer hastalığı, Parkinson hastalığı, bağırsak hastalıklarına uygulanabilir.

Dejenere artrit, omurilik iltihabı, kronik enfeksiyon, hepatit, sistit, migren, kronik ağrı, damar cerrahisi, yara iyileşmesi, kulak enfeksiyonu, diş enfeksiyonu, idrar yolu rahatsızlıkları ozon tedavisi kullanılabilir.

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılabilmektedir?

Kanser, kalp hastalığı gibi büyük rahatsızlıkları olanlar tercih etmektedir. Alzheimer gibi hassas rahatsızlığı olan kişiler de tercih eder.

Ozon Tedavisinin Zararları Nelerdir?

Ozon tedavisi zararları olan bir tedavi değildir. Bu nedenle herkese uygulanabilen zararsız bir tedavidir. 

Ozon Tedavisi Çeşitleri Nelerdir?

Ozon minör tedavisi,  Ozon rektum,  Ozon torbası ve kabı, Ozon eklem içi uygulama,  Ozon saunasında kullanımı sağlanır.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanamaz?

Hipertansiyon, şiddetli anemi, koagülopati gibi kan bozuklukları ve hipertiroidizm tiroid aşırı çalışması, kronik veya tekrarlayan pankreatit, sık kas spazmları için ACE inhibitörü tedavisi alan hamile kadınlara ozon tedavisi uygulanamaz.

Ozon Tedavisi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Ozon tedavisi olan kişiler diyet, düzenli egzersiz ve yürüyüş yapması gerekir. Ayrıca bilinçli nefes almak ozonu daha faydalı ve daha uzun ömürlü hale getirir. Ozon tedavisi olan kişiler asla sigara içmemelidir. Sigara içmek ozonun tedavi edici etkisini azaltır. Bu nedenle hastalar kullanım sırasında sigarayı bırakmalıdır.

Ozon Tedavisi Fiyatları

Ozon tedavisi kişinin rahatsızlık sebebi ile fiyatta farklılık yaratabilir. 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı