Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)
Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty) Hande
Bu içerik 377 kez okundu.
Reklam

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Estetik olarak insan psikolojisini olumsuz yönde etkileyen karın bölgesindeki sarkmaları gidermek için kullanılan kozmetik cerrahi müdahalenin adı insanlarda "abdominoplasti", tıbbi terminolojide ise "Abdominoplasti"dir. Ameliyat sonrası vücut şeklini düzeltmede başarılı olan ameliyat türü, diğer tüm cerrahi işlemler gibi karın germe de belirli riskler taşır. Cerrahınız tarafından size detaylı olarak anlatılacak olan bu riskler, normal yaşam tarzınızla da yakından ilgilidir.

Abdominoplasty yani karın germe, karın ve midedeki deri sarkması, diyet ve egzersizle giderilemeyen mukusa çözüm odaklı bir yaklaşımdır.

Karın ve mide bölgesindeki şekil bozukluklarını gidermeye yönelik genel müdahalelerin yanı sıra sadece göbek altı bölgesinde yağlanma ve sarkma meydana geliyorsa mini karın germe ameliyatı yeterli olabilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu ameliyat, alt karın bölgesinde kasık seviyesinde yapılan enine cilt kesesi kullanılarak gerçekleştirilir. Bu şekilde karın derisi alt tabakada soyulur ve alttaki yağ dokusu inceltilir ve fazla doku çıkarılır. Ameliyat sırasında, karın sarkmasını azaltmak için gevşek karın duvarı kasları da birbirine dikilir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Karın bölgesinde diyet ve egzersize rağmen yok edilemeyen yağ fazlalıkları olan hem erkek hem de kadınların başvurduğu karın germe ameliyatı bir vücut şekillendirme yöntemidir. Sezaryen sonrası veya çoğul gebelik gibi aşırı kilo alma durumlarında popüler bir plastik cerrahi türü olan vajinal plastik cerrahi, vücudu deforme olan kişilere uygulanmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı?

Genellikle karın germe ameliyatı olmadan önce dikkat edilmesi gerekenleri:

 • Çok fazla aspirin veya kan sulandırıcı almaktan kaçının
 • Çok fazla ağrı kesici almaktan kaçının
 • Çok fazla vitamin tüketmekten kaçının
 • Midenizi yatıştıran yiyecekleri tercih edin
 • Sigarayı bırakın  Alkolü bırakın
 • Obez hastalar yeterli kiloya ulaşır

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı?

Karın germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler:

 • Doktorunuzun önerdiği ilaçları düzenli ve dikkatli kullanın
 • Ani hareketlerden kaçının
 • Dar giysilerden kaçının
 • Karnınızı darbelere karşı koruyun
 • Yeterince su için

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Genel kapsamda karın germe ameliyatı yara iyileşme süresi sorusuna gelecek olursak en önemli ve en çok merak edilen konu budur. Öncelikle bu durum her kişi ve operasyonun boyutu için farklıdır. Kişiler ortalama 12 haftada iyileşirler ancak ameliyattan sonra 6 ay boyunca spor ve egzersiz yapamazlar. Ayrıca kişilerin ameliyattan sonra bir süre hamile kalmaması gerekir.

Genel olarak kişinin kilo almaması gerektiği söylenebilir. Tüm bunlar göz önüne alındığında iyileşme süreci daha rahat ve hızlı olmaktadır.

Popo Estetiği Nedir?

Kalça estetiği olarak da bilinen popo estetiği, uygulama kalçaların olduğundan daha belirgin, daha düzgün ve dolgun olmasını sağlar.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Brezilya popo kaldırma (BBL) olarak da bilinen bu aktivite daha dolgun, daha dik kalçalar ve fit bir vücut isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Bu kapsamda; popo estetiği kalça bölgesini şekillendirmek için kişinin kendi yağı kullanılır, bu nedenle sonuçlar çok doğaldır. Hastanın vücudunda yeterli yağ yoksa dolgu yapılır

Kalça Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Daha estetik ve pürüzsüz bir kalça bölgesi isteyen tüm kadınların tercihi olan kalça estetiği, uygulamasına göre farklı çeşitlerde karşımıza çıkıyor. Uygulamalarına göre farklılık gösterebilen kalça estetiği çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Geniş düz kalça küçültme ameliyatı
 • Kalça kaldırma ameliyatı
 • Popo büyütme ameliyatı

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Popo kaldırma veya popo dikleştirme, popo şeklini iyileştirmek için sıklıkla yapılan bir plastik cerrahidir. Plastik popo kaldırma ameliyatı; bu, karın, kasık ve uyluk yeniden şekillendirme prosedürünün bir parçası olarak yapılabilir. Popo kaldırma tek başına popoya hacim kazandırmaz.

Popo Büyütme ve Popo Estetiği Yöntemleri

Kozmetik popo büyütme işlemlerinde yağ enjeksiyonu popo büyütme, aquafilling kalça kaldırma ve silikon implantlarla popo büyütme yöntemleri kullanılmaktadır. Popo büyütmede tercih edilen yöntem, işlemi yaptırmak isteyen hastalar için kaldırma işlemi sırasında implant kullanılmasıdır. İyileştirme genellikle implantlar kullanılarak yapılır.

İmplant uygulaması genellikle klinik germe için yeterli yağa sahip olmayan hastalarda yapılır. Ayrıca, kalçanın mevcut durumuna göre seçilen işlemlerle popo estetiği yapılır.

 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı