Lazer Liposuction

Lazer Liposuction

Lazer Liposuction
Lazer Liposuction Hande
Bu içerik 155 kez okundu.
Reklam

Lazer Liposuction

Kişilerde bölgesel bir şekilde yağlanmanın olması sonucunda uygulanan liposuction işlemleri lazer ışınlarının kullanılmasıyla yağların vücuttan uzaklaştırılması işlemidir.

Lazer Liposuction Kimlere Uygulanır?

Lazer liposuction uygulamaları diyet ve spor yapılması halinde bile düzeltilemeyen fazlalık yağların vücuttan uzaklaştırılması işlemi olup herkese uygulanabilir bir işlemdir. Kilo verme işlemi olmayıp düzenleme uygulamalarıdır.

Liposuction Vücutta Nerelere Uygulanabilir?

Cilt yağları bulunan her alana uygulanması mümkün olan lazer liposuction uygulamaları genellikle sırt, basen, kalça, bacaklar ve ayak bilekleri gibi vücut kısımlarında tercih edilir.

Lazer Liposuction Öncesi

Liposuction uygulamaları öncesinde genel anestezinin uygulanmasına bağlı olarak hasta uygunluğu belirlenmelidir. Süreç hakkında bilgi alınırken aynı zamandan anestezi için hazırlık yapılmalıdır.

Liposuction İşlemi Nasıl Uygulanır?

Genel anestezi altında gerçekleşen liposuction işlemleri lazer ışınları kullanılarak yağların parçalanması sağlanır. Katı olan yağlar sıvılaştırılarak vücuttan uzaklaştırılır ve bu sayede diyet ve sporla gitmeyen bölgesel yağlanmalar giderilmiş olur.

Lazer Liposuction Sonrası Süreç Nasıldır?

Hasta lazer liposuction işlemleri sonrası yağ miktarına bağlı olarak bir gece hastanede gözetimde kalabilir. Ertesi gün taburcu edilen hasta için uygun ağrı kesicilerin kullanılması önerilir. Birkaç gün içerisinde dinlenmeden sonra gündelik yaşamına kolay bir şekilde dönebilir.

Lazer Liposuction Fiyatları

Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi kişiye özel uygulanan liposuction fiyatları bazı etkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bu etkenlerin başında uygulanacak yöntemler, alınacak yağ miktarı, hastanın durumu, ek bir operasyon ihtiyacı olup olmaması gelir. Süreç hakkında bilgi alınması için randevu alınması ve mutlaka uzman bir hekimle görüşme sağlanması önemlidir.

Meme Büyütme Operasyonları Sonrası

Memelerin hacminin arttırılması için uygulanan operasyonlardan sonra mutlaka hekim önerilerine uyulması önem taşır. Fiziksel zorlayıcı aktivitelerden birkaç hafta uzak durulması, ağır kaldırmaktan ve darbelerden kaçınılması gereklidir. Kızarıklık, ateş ya da farklı bir durum görülmesi halinde mutlaka hekimlere bilgi verilmelidir.

Meme Büyütme Nedir?

Meme implantları meme dokusu altına yerleştirilerek istenilen hacim kazandırılması amaçlanan meme büyütme estetikleri günümüzde sıklıkla uygulanan bir cerrahi operasyondur. Kişilerin isteklerine bağlı olarak plastik cerrahlar tarafından yapılan uygulama sonrasında istenilen boyutta göğüslere ulaşılması mümkündür.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Küçük olan göğüsler kadınlarda özgüven eksikliğine ve kaybına neden olabilir. Bu nedenle meme büyütme operasyonları kaybolan özgüvenin yeniden kazanılmasına yardımcı olurken aynı zamanda istenilen büyüklükte göğüslere kavuşulması amaçlanır.

Meme Büyütme Kimler Olmalı?

Memelere hacim kazandırılması için uygulanan büyütme operasyonları için hasta uygunluğu oldukça önemlidir. Uygunluk belirlenmesi halinde memeleri ufak olan, kanser tedavileri sonrasında memelerin kaybedilmesi, doğuştan olmaması gibi durumları yaşayan kişiler güvenle operasyon kararı verebilir.

Meme Büyütme Öncesi

Memelerin büyütülmesi öncesinde herhangi bir ön hazırlık aşaması bulunmaz. Sigara ve alkol kullanımı bırakılması, aç olarak operasyon sürecinin beklenmesi her cerrahi operasyonda olduğu gibi meme büyütme işlemlerinde aynı şekildedir.

Göğüs Büyütme Hazırlık Detayları

Göğüslere uygulanan büyütme işlemlerinde hazırlık aşaması olarak mutlaka süreç hakkında bilgi alınmalıdır. Hastanın genel anestezi uygunluğu ve tüm tetkiklerin tam bir şekilde yapılması önem taşır.

Göğüs Büyütme Kullanılan İmplant Çeşitleri

Genel olarak meme büyütme operasyonlarında implantlar kullanılır. Bu implantlar tuzlu su ya da silikon içermektedir. Hastanın durumuna göre yağ dokusu ya da kök hücre nakli de uygulanabilir.

Göğüs Büyütme Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

Göğüs büyütme işlemlerinde kullanılan silikonlar genel olarak tuzlu su ya da jel içermektedir. Ne tür bir silikon kullanılacağı ya da hangi yöntemle büyütme yapılacağına göre meme büyütme fiyatları da değişkenlik gösterir.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı