Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?
Saç Ekimi Nedir? Hande
Bu içerik 363 kez okundu.
Reklam

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi tedavisi yaptıracak olan kimseler genel olarak kellik sorunu bulunan kimselerdir. Kellik sorunu bulanan kimseler sosyal ve psikolojik olarak son derece olumsuz etkilenirler.

Kişilerde belirli nedenlerden dolayı meydana gelen kel sorunları kişinin zaman içinde kendine olan özgüven duygusunu yitirmesine de sebebiyet verir. Bu nedenden dolayı kişiler saç ekimi tedavisine başvurur. Bu işlem oldukça etkili olup aynı zamanda birçok olumlu yanı bulunur.

Saç ekimi kişilerde meydana gelen kellik sorununu önlemek ve yok etmek adına tercih edilip uygulanan bir işlemdir. Saç ekimi tedavisi gelişen imkanlar ve teknoloji sayesinde kendini geliştirmeyi başaran aynı zamanda kişilere hayal ettikleri görünümü kazandıran bir tedavi yöntemidir.

Markasız şampuan kullanımı saçlara uygulanan işlemler jöle yanlış tarama vitaminsizlik ve daha birçok etken kişide saç dökülmesini beraberinde getirir. Genel olarak erkeklerde meydana gelen kellik sorunu ise kişinin yaşantısı son derece olumsuz etkiler. Bu nedenden dolayı kişi saç ekimi işlemine ihtiyaç duyar.

Saç Kökü Nedir?

Saç kıl kokü ve kıl fasikülünden meydana gelir. Kıl fasikulunun içinde bulunan asıl kısım ise saç kökü olarak adlandırılır.

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saç yapısı iki tipte meydana gelir. Bu ince veya kalın olup bir diğeri ise yağlı kuru ve normal olarak nitelendirilir

Saç ekimi kimlere uygundur?

Saç ekimi tedavisi genel olarak belirli nedenlerden dolayı saçlarını kaybetmiş kellik sorunu ile karşı karşıya kalan kimseler için tercih edilir. Saç ekimi tedavisi olacak kimseler saçları dökülmüş kimseler olup aynı zamanda bu tedavi işlemine engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan kişiler olması gerekir. Kişilerin saç durumu bu işleme uygun olması gerekip bu işlemi yapacak olan doktora sağlık geçmişi hakkında da bilgi verilmesi gerekir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi tedavisinin birden fazla yöntemi bulunur. Bu yöntemlerden en başlıca olanı safir saç ekimi fue saç ekimi ve safir fue saç ekimi işlemidir. Her bir yöntem kişiden kişiye değişiklik gösterir ve oldukça etkili çözümler sunar. Aynı zamanda yöntemlere göre ise saç ekimi fiyatları belirlenebilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi tedavisinde öncelikle kişiye anestezi işlemi yapılır. Daha sonra kişinin doner alınacak bölgesi ve saçları incelenir. Özel kalem veya cihazlar ile kişinin duran saçlarından saç kökü alınır.  Bununla birlikte kişiye kanal açılımı yapılır. Açılan kanallara isr sac köklerinin yerleşimi sağlanır.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimi işleminin en büyük avantajı kişiyi kellik sorunundan kurtarması olup aynı zamanda kelliğin beraberinde getirdiği sosyal ve psikolojik yönden kişiyi oldukça olumlu etkiler. Sunduğu avantajları göre  ise saç ekimi fiyatları değişiklik gösterir.

Hangi aylar saç ekimi için uygundur?

Saç ekimi için herhangi bur aydan bahsetmek doğru olmaz. Kişiler ne zaman ihtiyaç duyar ise saç ekimi işlemi o zaman yapılabilir.

Saç ekimi için yaş sınırı nedir?

Saç ekimi tedavisi için genel olarak otuz yaş altı tavsiye edilmez. Aynı zamanda saçları hızla dökülen kimselere de saç ekim uygulanmaz.

Saç ekimi ne kadar sürer?

Saç ekimi tedavisi genel olarak iki saat süren bir tedavi işlemidir. Bu tedaviyi olan kimseler iki gün içerisinde normal yaşantısına dönebilir.

Saç ekimi sonucu ne zaman görülür?

Saç ekimi işleminde ilk olarak saçın görülmesi için dört aylık bir süreye ihtiyaç olup aynı zamanda on iki on sekiz ay içinde gözle görünen sonuçlar çıkar.

Saç ekimi öncesi nasıl bir cilt bakımı yapılması gerekir?

Kişiler saç ekimi öncesi kafen gibi gıdalardan uzak durup aynı zamanda sigara ve alkol kullanımını bitirmelidirler.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ekimi yaptıran kimselerde genel olarak başında kabuklanmalar meydana gelebilir. Bu sorunu gidermek için günde bur defa banyo yapılması tavsiye edilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Uygulanan saç ekimi fiyatları konusunda kişinin tercih etmiş olduğu klinik tedavi yöntemi doktor seçimi gibi etkenler başlıca faktör oynar.

https://www.sapphirehealthclinic.com/tr/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı