Saç Ekimi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Saç Ekimi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Saç Ekimi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler
Saç Ekimi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler Hande
Bu içerik 290 kez okundu.
Reklam

Saç Ekimi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Saç ekimi işleminde başarılı olmak için kişiye uygun tekniğin tercih edilmesi önemlidir. Kadın ve erkekler diledikleri zaman yaptırabilir. Başarılı sonuç almak için mutlaka uygun teknik kullanılmalıdır. İşlem öncesinde detaylı muayene uygulanmalı ve kişinin saç kökü analizi yapılmalıdır.

Saç Ekimi Nedir?

Sağlıklı saç köklerinin bulunduğu alandan özel teknikler ile çıkarılarak saç olmayan alanlara ekilmesi işlemine denir. Estetik kaygıların artması ile günümüzde saç ekimi işlemi sık tercih edilmektedir. Saçlar dış görünüşün en önemli parçasıdır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kullanılan tekniğe göre farklı aşamalarda uygulanır. Saç ekimi işlemi öncesinde lokal anestezi uygulanır. Kökler toplanır. Toplanan kökler laboratuvarda ekime hazırlanır. Son olarak saçın olmadığı alana ekilir.

Saç Ekimi Operasyonuna Hazırlık

Genel muayene ile köklerin durumu ve ekim için ne kadar kök gerektiği belirlenir. Tıraş gerektiren bir ekim tekniği kullanılacaksa saçlar tıraşlanır. İşlem öncesinde kan sulandırıcı kullanılmamalıdır. Doktorun randevu verdiği gün ekim için hazır olunur.

Saç Ekim Temel Aşamaları Nelerdir?

Anestezi, greftlerin alınması ve greft ekimi olmak üzere 3 temel aşamadan oluşur. Son günlerde geliştirilen teknikler sayesinde iki aşamaya indirilmiştir. Bu sayede ehm işlem süresi hem de iyileşme süresi kısalır.

DHİ Saç Ekimi Nedir?

İmplanter kalem kullanılarak uygulanan işlemdir. Kalemler özel micro uçlu yapılara sahiptir. V formunda kanal açabilir. Bu kanallar işlem sonucunun doğal olması ve hekimin daha konforlu çalışmasını sağlar. Dhi saç ekimi hem uygulama sırasında hem de işlem sonrasında avantaj sağlar.

DHI İşleminde Kullanılan Kalemlerin (İmplanter pen) Özellikleri Nelerdir?

Kök alma, kanal açma ve ekim işlemini aynı anda yapabilme özelliği vardır. Ucunda bulunan iğnelerin çapları çok küçüktür. Bu sayede minimum doku hasarı oluşturur ve iyileşme süresi minimumdur.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraş işlemine gerek kalmadan ekim uygulanabilir. Bu nedenle kadınlarda sık tercih edebilir. Dhi saç ekimi iki aşamada gerçekleşir. Köklerin toplanması ve ekilmesidir. İşlem süresi kısadır. Kişi günlük hayatına 2 günde dönebilir.

DHI Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç kaybı yaşadığı için kellik oranı artmaya başlayan herkes bu işlemi yaptırabilir. İşlem için kimin uygun olup olmadığına detaylı muayeneyi gerçekleştirdikten sonra hekim karar verir.

DHI Saç Ekiminin Artıları ve Eksileri Nelerdir?

İşlem sonuçları tamamen doğaldır ve saç ekimi işleminin uygulandığını kimse anlamaz. Hasta için en konforlu tekniktir. Hekimlerin çalışmasını da etkiler. İşlem süresi diğer tekniklere göre daha kısadır. Dhı saç ekimi dezavantajı bulunmayan bir tekniktir. Güvenle tercih edilebilir.

Safir Saç Ekimi Nedir?

Safir uçlu kalem kullanılarak uygulanan ekim işlemine safir saç ekimi denir. Fue tekniği ile birebir aynı yöntemdir. Safir saç ekimi tek farkı kullanılan kalemin özelliği farklıdır. Mavi elmas olarak doğada bulunan safir saç köklerini beslediği için işlem sonucu başarılıdır.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Donör bölgeden saç kökleri micomotor tekniği ile çıkartılır.  Micromotor sayesinde daha fazla sayıda kök toplanabilir. Daha sonra saç köklerinin yönü tespit edilir ve ekim uygulanır. Safir saç ekimi işleminin başarılı olması için saç yönü doğru ayarlanmalıdır.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Yeni teknolojinin ürünü olan safir saç ekimi işleminin avantajları;

  1. Doğal saç köklerinin ekilmesini sağlar.
  2. İşlem sonucunun başarısız olma ihtimali yoktur.
  3. İyileşme süresi kısadır.
  4. Ekilen köklerin tamamına yakını çıkar.

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Kanalların farklı yönlere açılmasına imkân tanır. Ağrısız ve acısız uygulanan bir tekniktir. Bıyık, sakal ve kaş ekimi için de kullanılabilir. Safir teknolojisi sayesinde safir saç ekimi tüm bölgeler için uygundur.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı