Polikarbon Nedir?

Polikarbon Nedir?

Polikarbon Nedir?
Polikarbon Nedir? Hande
Bu içerik 123 kez okundu.
Reklam

Polikarbon Nedir?

Ham maddesi petrol olan bir çeşit plastik türüne polikarbon denir. Cam, levha ve inşaat malzemelerinin temelini oluşturur. Günlük hayatta büyük bir yer tutar. Çok sık kullanılmasının bazı nedenleri vardır.  Mükemmel ısı izolasyon sağlar. Bükme işlemleri uygulandığında çok kolay şekil verilebilir. Kırılmaya karşı dirençlidir. Doğa şartlarına mükemmel uyum sağlar.

Yüzeyde su tutabilir, ses izolasyonu salar, montajı çok kolaydır ve uzun yıllar depolanabilir. Bu özellikleri sayesinde büyük avantajlar sağlar. Polikarbon ham maddesi sayesinde günlük hayatı kolaylaştıran bir malzemedir. Işık geçirgenliği fazla olduğu için izolasyon işleminde sık tercih edilir.

Teknolojinin ilerlemesi ile her sektörde çok yoğun bir tempo vardır. İnşaat sektörü, cam ve akrilik gibi alanların hızlı ilerlemesi polikarbon kullanımını artırmıştır. Maddi avantajlar sağlaması ve işlemlerin kısa sürede tamamlanması için gerekli bir malzemedir.

Polikarbon Nerelerde Kullanılır?

Yapısı nedeni ile kolay bozulmadığı için kullanım alanı çok geniştir. En sık kullanıldığı yerler, seralar, giriş saçakları, bahçeler, bina aralarındaki tünellerin yapımı, havuzlar, evler, inşaat alanı, reklam panoları, fabrikalar, yay geçitleri, banka ve ofis gibi iş yerleri ve otoparklardır.  Polikarbonat her şekli alabilir ve üretimi az maliyetlidir.

Ev eşyalarında da çok yaygın kullanılır. Pencereler, parkeler, duşa kabinler, güneş gözlüğü camları, far camları, levhalar ve izolasyon işlemlerinde olmazsa olmazdır. Esnek ve sağlam bir malzemedir. Bu nedenle kırılganlık oranı çok düşüktür. Polikarbonat işlemesi kısa sürede tamamlanan bir üründür. Bu nedenle üretim alanlarında serilik sağlar.

Polikarbon Nasıl Kesilir?

Kesim işlemi üretim aşamasında ve sonrasında da gerçekleştirilebilir. Yüksek miktarlardaki ürünlerin kesimi üretim aşamasında gerçekleştirilir. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda istenilen ölçülerde kesimi yapılır. Küçük ve basit levhalar için evde maket bıçağı ile kesim yakılabilir. İş yeri için gerekli olan malzemeler dekupaj ve elektrikli el aletleri ile kesilmelidir. Kesim işlemi polikarbon fiyatları içerisine dâhil edilir. Bu nedenle ürün teslimi sonrasında ek ücret talebi olmaz.

Polikarbonlar farklı modellerde üretilir. Kanallı modellerin kesimi profesyonel şekilde gerçekleştirilmelidir. Aksi halde kesilirken oluşan parçalar levhaların içine girer ve görüntü kirliliği oluşturur. Solid polikarbon çeşitleri özel tezgâhlar üzerinde boyutlandırılır. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda keskin köşe ayarlanarak hazırlanır.

Polikarbon Ölçüleri Nedir?

Genel olarak bakıldığında 210-600 santimetre uzunluğunda hizmete sunulur. Kullanım amacı ve kullanım alanına göre özel ölçüler ayarlanabilir. Düzgün köşeli ve kullanıma hazır levhalar için kesim tezgâhı kullanılmalıdır. Oluklu polikarbon modelleri ise 4-16 milimetre ölçülerinde kesilir. Ölçü değişikliğine göre polikarbon fiyatları değiştiği için ölçü alma işlemi teknik ekip tarafından gerçekleştirilmelidir.

Ölçüleri ve renkleri istenildiği şekilde ayarlanabilir. Kırmızı, beyaz, yeşil, gri ve şeffaf gibi farklı renk kartelası vardır. Kullanım alanına uygun renkler bulunabilir. Ürün rengi polikarbon fiyatları üzerinde etkili değildir. Ürün alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta polikarbonların genleşme özelliğidir. Bu nedenle uzun modeller seçilirken bu özellik göz önünde bulundurulmalıdır. Büyük modellerde genleşme ile birlikte ürünün boyu artar ve bollaşma meydana gelir. Hem kullanım amacı bozulur hem de estetik görüntüs değişir.

Polikarbon Fiyatları Ne Kadar?

Ürün fiyatları belirlenirken, ölçüsü, ürün miktarı, kullanım alanı, modeli ve markası dikkate alınır. Her plastik malzeme polikarbon içermeyebilir. Ürü alırken dikkat edilmelidir. Piyasa değerinin çok altında fiyat teklifi sunan firmalara itibar etmemelisiniz. Polikarbon fiyatları hakkında detaylı bilgi alarak sipariş vermelisiniz. Aldığınız ürünün garanti süresini sorgulamalısınız. Uzun yıllar kullanılacak modeller için garanti süresi önemli bir detaydır.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı