Açık Emar Avantajları Nelerdir?

Açık Emar Avantajları Nelerdir?

Açık Emar Avantajları Nelerdir?
Açık Emar Avantajları Nelerdir? Hande
Bu içerik 325 kez okundu.
Reklam

Açık Emar Avantajları Nelerdir?

Açık emar güvenilir ve konforlu olduğu için kapalı alan fobisi olan, kilo problemi bulunan, nefes darlığı çeken kişilere uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Radyasyon içermediği için hamile bayanlar ve çocuklarda bu emar çekimlerinden yararlanabilir.

Sağlık alanında yaşanan en yeni teknolojilerden biri olan açık emar vücutta bulunan hastalıkları tespit etmede ve organları net bir şekilde görüntülemede etkin role sahiptir. Kapalı emara karşı geliştirilen açık emarda uzun süre tünel gibi bir alan içerisinde beklemeye gerek yoktur.

Etrafı açık bir şekilde kullanılır. Bu nedenle kilo problemi bulunan, kalp rahatsızlığı olan ve nefes darlığı çeken hastalar da açık emar çekimi ile daha rahat hareket ederler.

Görüntülemede kullanılan manyetik çekim gücü ve radyo dalgaları vücudun istenilen bölgesini detaylı bir şekilde tarayarak bilgisayar ortamına aktarır. Böylece birçok hastalık erken dönemde teşhis edilerek uygun tedavi yöntemleri ile iyileştirilir. Dolayısıyla açık emar günümüzde en yaygın kullanılan emar çeşitlerinden biridir.

Açık Emar Nedir?

Organların genel durumunu, hastalıklı dokuları kemiklerin yapısını ve var olan hastalığın ne düzeyde olduğunu belirlemek amacıyla kullanılan görüntüleme cihazına açık emar denir. Yapılan incelemeler ve taramalar sonucunda hastalıklar tespit edilir. Ayrıca olası hastalıklar da önceden görülür. Doğru tedavi yöntemleri ve erken tanılama tekniği sayesinde açık emar çekimleri birçok hastalığı ortadan kaldırır.

Açık Emar Fiyatları

Daha çok özel görüntüleme merkezlerinde kullanılan açık emar cihazları günümüzde birçok hastanın işini kolaylaştırıyor. Kısa sürede ve detaylı bir şekilde hastanın genel sağlık durumu hakkında detaylı bilgi verir.

Bu nedenle birçok kişi açık emar fiyatları hakkında merak içerisindedir. Özel görüntüleme merkezlerinde çekilen açık emar fiyatları hastanenin güncel fiyat politikası ile bağlantılıdır. Fiyatlar hakkında birebir görüşerek açık emar cihazının kullanım alanını belirtmek gerekir.

HSG Filmi Nasıl Çekilir?

Rahim boşluğunu görüntülemek ve buradaki sorunları erken dönemde tespit etmek amacıyla HSG filmi çekilir. Elde edilen görüntüler neticesinde rahimdeki şekilsel bozukluklar, tıkalı tüpler, miyomlar ve kistler tespit edilir.

Özellikle çocuk sahibi olmak isteyen bayanların tercih ettiği rahim filmi kontrast adı verilen madde aracılığı ile çekilir. Bu madde basınçlı bir şekilde rahime gönderilir ve burada bulunan tüm mukozalar temizlenir.

Rahim filmi çektirmek isteyen bayanların jinekoloji uzmanından detaylı bilgi alması gerekir. Çünkü rahim filmi belli dönemlerde çekilemez. Özellikle olası bir hamilelik durumunda düşüğe neden olur. Bu nedenle HSG filmi için en uygun zaman adet bitiminin hemen ardından gelen günlerde çekilir.

HSG Filmi Kullanım Alanları

Rahim filmi daha çok kısırlık tedavisinde ve tüp bebek tedavisinde kullanılır. Ayrıca kanser gibi tehlikeli bir hastalığı teşhis etmek sebebiyle de kullanılır. HSG filmi art arda yapılan düşüklerin nedenini ortaya çıkarmak amacıyla da kullanılır.

Antikor Testi Nedir?

Antikor testi vücudun bağışıklık sistemi hakkında bilgi almak amacıyla yapılır. Tanılama amaçlı kullanılan bu test kişiden alınan kan numunesi ile yapılır. Covid-19 hastalığı geçiren kişiler hastalık sonrası bağışıklık sisteminin virüsle nasıl mücadele ettiğini ve ne kadar antikor ürettiğini belirlemek amacıyla kullanılır.

Antikor Testi Kimlere Uygulanır?

Antikor testi virüs ile enfekte olmuş kişilere hastalık sonrasında uygulanır. Test hem virüsün vücuttaki varlığını ortaya çıkarır hem de virüse karşı vücudun verdiği reaksiyonu tanımlar. Dolayısıyla vücudun ne kadar antikor ürettiği tespit edilir. Bulaşıcı hastalık geçiren tüm bireyler antikor testi yaptırabilir.

Antikor Testi Neden İstenir?

Korona virüs sonrası hastalar kendi istekleri doğrultusunda antikor testi yaptırabilir. Antikor testi virüsle enfekte olmuş kişileri tespit ettiği gibi bağışıklık sistemi hakkında da bilgi verir.

 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı