Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı
Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Hande
Bu içerik 120 kez okundu.
Reklam

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı

Karın germe ameliyatı karnı daha ince ve daha sağlam hale getirmek için uygulanan cerrahi bir Prosedür olarak kabul edilmektedir. Karın duvarı kasını sıkılaştırmayı fazla cilt ve yağ dokusunun orta ve alt karın bölgesinden çıkarılmasını kapsamaktadır.

Karın germe ameliyatı en sık tercih edilen operasyonlar başında gelmektedir. Karın germe ameliyatı fiyatları da kurumdan kuruma farklılık gösterebileceği gibi operasyonda kullanılacak yöntemlere ve operasyon bölgesinin büyüklüğüne göre de değişiklik gösterebilir. Liposuction da aynı şekilde bir operasyondur. Karın Germe operasyonu ile de bağlantılıdır.

Abdominoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kasık bölgesine yani karnın alt kısmına yapılan iğne bir cilt kesiği atılarak alt tabakada sarkan karın derisi ve altındaki yağ dokusu inceltilir fazla olan doku çıkarılır. Gevşemiş olan karın duvarı kasları birbirine dikilerek karnın gevşekliği de bu ameliyat ile giderilir.

Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Göbek deliği çevresinde aşırı yağ ve zayıf bir karın duvarına sahipseniz bu işleme başvurabilirsiniz. Karın germe ameliyatı vücut görüntüsünü düzeltmek için oldukça idealdir.

Karın Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Karın germe ameliyatı fiyatları kişilere uygun geldiği sürece kişinin karın bölgesindeki aşırı yağlanma, sarkma, çatlak gibi durumlarında başvurulabilecek bir yöntemdir.

Karın Germe Ameliyatında İyileşme Süreci

Karın germe ameliyatı sonrasında İyileşme Süreci operasyon bölgesinin büyüklüğüne göre değişiklik gösterebileceği gibi kişiden kişiye de değişiklik gösterebilir. 2 ila 4 hafta arasında İyileşme başlar ve sonlanır.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat sonra doktor kontrolleri aksatılmamalı ve sırt üstü yatılmalıdır. Pansuman düzenli yaptırılmalıdır. 

Abdominoplasti Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Bu işlem ağrılı bir işlem değildir. Ancak sonuçta bir operasyon gerçekleşecek olduğu için bu işlemin küçük çaplı ağrıları olacağı kabul edilmelidir.

Karın Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemleri

Karın germe ameliyatı esnasında fazla yağlar liposuction yöntemi ile alınır. Kalın duvarı zarları üzerinde yerleştirilen toparlayıcı dikişler sayesinde de gevşemiş olan karın kasları sıkılaştırır ve eski sertliğine kavuşması sağlanır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatı fiyatları operasyonların yapıldığı sağlık kuruluşlarının fiyat politikalarına göre şekillenmektedir.

Liposuction Nedir?

Liposuction yöntemi ile kişilerin bölgesel yağlanmaları giderilir. Halk arasında yağ aldırma olarak da bilinmektedir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction yapılacağı bölgeye estetik şekilde 3 veya 5 milim arası kesikler atılmaktadır noktan öylece açılan kesik aracılığıyla yağ dokusunun içini solüsyon enjekte edilir yağlar parçalanır ve sıvı şeklini alınır. Daha sonra da vakum aracılığı ile sıvı yağlar çekilir.

Liposuction Öncesi

Tüm operasyonlardan önce olduğu gibi liposuctiondan önce de dikkat edilmesi gereken belli konular vardır. Bunlardan ilki kesinlikle bu işlemin yapılacağı kurumun doğru şekilde seçilip işlemi iyi bir uzmanın yapması sağlanmalıdır. Kullanılan zararlı alışkanlıklardan alkol ve sigara tüketimi operasyondan önce kesilmelidir bununla beraber kan sulandırıcı ilaçlara da ara verilmelidir.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Vücut kitle endeksi 30 ve altında olan kişiler için liposuction uygulaması yapılabilmektedir. Diyet ve sporla erişilemeyen ya öbekleri Bu yöntemle yok geceler.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction 3 farklı yöntem kullanılarak yapılabilmektedir. Bunlar ıslak teknik Liposuction ultrasonik Liposuction ve lazer Liposuction olarak geçmektedir. Bu üç farklı yöntem kullanılarak Bu işlem kişinin istekleri ve vücut yapısına göre kullanılabilmektedir.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları uygulamanın gerçekleşeceği sağlık kuruluşunun fiyat politikasına göre belirlenmektedir. Aynı şekilde karın germe ameliyatı fiyatları da belli yöntem ve tekniklere göre değişiklik gösterebileceği gibi işimin yapılacağı hastane ve yapan diğer hastanelerin fiyat politikalarına göre farklılık göstermektedir. Karın germe ameliyatı ve farklı Estetik operasyonlarda güvenilir kurum tercih etmek düşük fiyat politikası uygulamasını tercih etmekten daha önemlidir.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı