Saç Ekimi Hakkında Herşey

Saç Ekimi Hakkında Herşey

Saç Ekimi Hakkında Herşey
Saç Ekimi Hakkında Herşey Hande
Bu içerik 211 kez okundu.
Reklam

Saç Ekimi Hakkında Herşey

Her yıl uygulanan saç ekimi isminden de anlaşılacağı üzere çeşitli nedenlerden dolayı dökülen saçların yeniden ekilmesidir. Bu işlem öncesinde 2022 yılında güncel saç ekimi fiyatları incelenmelidir. Böylece en uygun saç ektirme merkezi tercih edilmelidir. Saç ekimleri artık kadınlar tarafından da tercih edilir. Özellikle alın açılması sonucunda kadınlar da bu teknikten faydalanıyor.

Türkiye genelinden uygulanan saç ekimi bugün daha yüksek kaliteli yöntemler üzerinden gerçekleştiriliyor. Böylece yeni saç kökleriniz daha sağlıklı bir şekilde ekiliyor. Saç ekimleri garantili bir şekilde yapılır. Bu bağlamda tereddüt etmeden sizler de bu işlemden güvenle faydalanabilirsiniz.

Saç Kökü Nedir?

Saç kökü ise, saçların en dip kısmı yani doğrudan deri içerisinden çıktığı alandır. Bu nedenle saç ekimi için ense kısmındaki dökülmeyen saç kökleri alınarak saçsız alana transfer edilir. Bu bağlamda saç ekimi fiyatları saç ekim uzmanı tarafından ayrıca sunulur.

Saç Yapısı Ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saçın yapısı bireyler arasında farklıdır. Yani bazı insanlarda saç yapısı daha sert olurken bazılarında daha yumuşak ve elastik olabiliyor. Saç tipleri toplamda 2 farklı tür üzerinden ele alınabilir. Bunlardan birincisi saçın yapısı ile ilgili olan ince ve kalın saç telli saçlardır. Diğer çeşidi ise, saç durumu ile ilgili olarak yağlı, kuru saç tipidir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Merak edilen saç ekimi fiyatları sonrasında bu işlem özellikle kısmi ve ense kısmı haricinde komple saç kaybına maruz kalmış olan herkese uygundur.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

2022 yılında saç ekimi yöntemleri oldukça çoktur. Bu uygulamalar arasında fue yöntemi, fut yöntemi, safir yöntemi gibi en gözde yöntemler yer alır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ektirme uygulamaları genel olarak birkaç seans üzerinden yapılır. Kaybedilen saç yoğunluğuna göre en uygun ekim yöntemi uzman tarafından belirlenir. Genellikle tüm yöntemlerde ilk olarak ense kısmından dökülmeyen dönorlar alınarak saçsız alana transfer edilir.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ektirmenin birçok avantajları vardır. Bireylerin kendileri ile barışık kalması ve yüksek özgüven elde etmesini sağlar. Bununla birlikte iş ve sosyal alanda daha verimli kalması sağlanabilir.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Saç ektirmede ay veya mevsim farklılığı pek önem arz etmez. Fakat iş yoğunluğunun en az olduğu aylarda saç ektirmek daha mantıklı olacaktır.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Saç ektirmek için belirli bir yaş sınırında yer almanız gerekmez. Fakat saç köklerinin tamamen yerine oturması açısından buluğ döneminden sonrasında ekim yaptırılması daha uygun olacaktır.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimleri açılmış alanın büyüklüğüne ve saç ekim merkezinin kalitesine göre farklı süreçleri kapsar. Ancak genellikle ekim işlemi ortalama olarak 2 ila 6 saat aralığında gerçekleştirilir. Ayrıca birey işlemden 1-2 gün sonrasında sosyal hayatına devam edebilir.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Ekim yapılan saçların çıkış süreci bireyler arasında farklılık gösterir. Bu nedenle bu konuda net bir süreç belirtilmesi mümkün değildir. Fakat ekim sonucu ortalama olarak 10 ay ila 365 gün içerisinde net bir şekilde görülebilir.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Ekim öncesinde cildin derinlemesine temizlenmesi önemlidir. Greftler sağlıklı bir şekilde yerinden alınarak saçsız alanda ekilmesi açısından işlemden 1 gün öncesinde saçlı derideki kepek ve kabuklanmaların yok edilmesi için kaliteli bir şampuan ile saçların yıkanması önemlidir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ekimi sonrasında saçların en azından 15 gün sonrasında 1 kez yıkanması tavsiye edilir. Böylece saç sağlığı korunur. Ayrıca saç ekimi fiyatları ek ücret yoktur.

Saç Ekimi Fiyatları

2022 yılında saç ekimi fiyatları oldukça caziptir. Böylece ek ücret ödemeden sizler de kolayca saç ektirebilirsiniz. Ayrıca saç ektirmede ödemenizi nakit haricinde tüm banka kredi kartlarınız üzerinden de yapabilirsiniz.

https://www.smilehairclinic.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı