Burun Estetiği Yöntemleri

Burun Estetiği Yöntemleri

Burun Estetiği Yöntemleri
Burun Estetiği Yöntemleri Hande
Bu içerik 61 kez okundu.
Reklam

Burun Estetiği Yöntemleri

Burun estetiği ameliyatı günümüzde en çok tercih edilen ve en popüler cerrahi operasyonlar içerisinde ilk sıralarda yerini alıyor. Uzman plastik cerrahlar tarafından burun estetiği yapılır, burun yüz hatları ile daha uyumlu ve anlamlı hale getirilir. Teknolojinin gelişmesi burun estetiği operasyonlarında başarı oranını arttırıyor.

Kullanılan en yeni tekniklerle hastaların ihtiyaç ve beklentisi mükemmel bir şekilde karşılanıyor. Bu doğrultuda burunda şekilsel yapı bozuklukları ve nefes alma problemleri bulunan kişiler plastik cerrahlar gözetiminde burun estetiği yaptırarak hoş ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Burun ameliyatı sırasında hastanın yüzünde dikiş izi bulunmaması için daha çok kapalı rinoplasti ameliyatları tercih edilir. Uygulanan bu yöntemler sayesinde insanlar kısa sürede normal yaşantılarına dönebilirler. Burun estetiği fiyatları açık ve kapalı rinoplasti operasyonları doğrultusunda planlanır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Görsel ve sağlık açısından tercih edilen rinoplasti ameliyatı ile şekilsel bozukluğu bulunan burun yeniden güzel bir forma getirilir. Burun yapısından memnun olmayan bireylerin tercih ettiği burun estetiği günümüzde en yeni ve en modern tekniklerle uygulanmaktadır. Bu nedenle hastanın beklentisi doğrultusunda ameliyat planı yapılır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Günümüzde kullanılan teknolojik yöntemler sayesinde burun estetiği daha kolay ve konforlu hale geldi. Rinoplasti ameliyatlarında cerrahlar tarafından genellikle iki yöntem tercih edilir. Açık rinoplasti ameliyatı ciddi burun değişikliklerinde tercih edilir. Eğer burunda eğrilik, düşüklük fazla ise açık rinoplasti ile ameliyat gerçekleşir.

Açık rinoplasti ameliyatının tek dezavantajı ise cilt yüzeyinde dikiş izi barındırıyor olmasıdır. Kapalı rinoplasti ameliyatı ise burun delikleri içerisinden yapılır. Hafif burun deformasyonlarında tercih edilen bu ameliyat cerrahın işini zorlaştırsa da cilt yüzeyinde dikiş izi barındırmadığı için çokça tercih edilir. Burun estetiği fiyatları açık ve kapalı rinoplasti tercihlerinde değişir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun yapısından ve şeklinden memnun olmayan 18 yaş üzeri tüm bireyler burun estetiği yaptırabilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği sonrası cildin su ile temas etmemesi gerekir. Kanama ve ödem riskine karşı hastanın kafasını dik tutması gerekir.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Ameliyattan sonraki ilk 1 hafta hastalığın dinlenmesi ve ağır egzersizlerden kaçınması gerekir. Ameliyat sonrası oluşan morluk ve ödemler zamanla azalarak iyileşme gösterecektir. Burnun tam olarak istenilen şekli alması ise 6 ay ile 1 yıl arasında değişir.

İstanbul’ Da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Estetik operasyon yapmak isteyen hastaların en çok tercih ettiği illerin başında gelen İstanbul deneyimli cerrahları ve geniş seçenek imkânı ile çokça tercih ediliyor.

İstanbul’da burun estetiği yaptırmak isteyen hastaların 7-14 gün arasında İstanbul'da kalması gerekir. Çünkü ameliyat sonrası periyodik aralıklarla kontroller yapılır.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Burun estetiği sonrası hastalar genellikle bir gece hastanede bekletilir. Olası herhangi bir yan etki karşısında erken dönemde müdahale etmek amaçlanır. Herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde ameliyattan sonraki gün hastalar taburcu edilir.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk Ya Da Şişkinlik Olur Mu?

Zor cerrahi operasyonlardan biri olan burun estetiği sonrası hafif ağrılar yaşanır. Ameliyat sonrası burun çevresinde ve gözaltında morluklar, şişlikler meydana gelir. Yaşanan bu durum tamamen geçicidir.

Burun Estetiği Fiyatları

Estetik kaygıyla yapılan burun estetiği fonksiyonel bozuklukları da tercih edilir. Burun estetiği fiyatları ameliyatının yapılış ameliyat amacına, tercih edilen kliniğe, cerrahın deneyimine ve hastaya sunulan hizmetlere bağlı olarak hesaplanır.

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ bilgi için hemen tıklayın.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!