Özel Ölçülü Giyinme Dolabı Nasıl Yapılır?

Özel Ölçülü Giyinme Dolabı Nasıl Yapılır?
Özel Ölçülü Giyinme Dolabı Nasıl Yapılır? Hande
Bu içerik 114 kez okundu.
Reklam

Özel Ölçülü Giyinme Dolabı Nasıl Yapılır?

Özel ölçülü giyinme dolabı özellikle giyinme dolabı için özel bir alanı olan kullanıcılar için tasarlanmaktadır.

İdeal giysi dolabı seçmek için birkaç noktayı göz önünde bulundurmanız gerekir. Dolaplar, herhangi bir evde en temel mobilya parçaları arasındadır. Dolaplarda giydiğiniz kıyafetler korunduğu için bu dolapları seçerken bazı noktalara dikkat etmek oldukça önemlidir. Doğru dolabı seçmek, ihtiyaçlarınıza en uygun dolapları kullanmak anlamına gelir ve aynı zamanda uzun ömürlü kullanım elde etmenize yardımcı olur.

 

Her şeyden önce gardırobun fonksiyonel özellikleri aradığınız kıyafetleri hızlı bir şekilde bulmanızı sağlarken aynı zamanda günlük yaşamda rahatlık sağlar. Günümüzde tasarım açısından farklı modellerde dolap bulmak mümkündür.

Dolaplar genellikle dış tasarım özellikleri nedeniyle tercih edilse de sundukları fonksiyonel özellikler oldukça önemlidir. Görsel olarak çekici olan ancak beklentilerinizi karşılamayan dolaplar, kullanımda optimal değildir ve beklentilerinizi tam olarak karşılamamaktadır. Ayrıca dolaplar sadece

parça giysiyi değil, çarşaf, battaniye, yorgan ve çanta gibi çeşitli eşyaları da barındırdığı için bu soruna dikkat edilmelidir.

 

Doğru Ölçüler Seçilmeli

Özel ölçülü giyinme dolabı alanlarınızı maksimum düzeyde kullanmanıza yardımcı olacaktır. İdeal giyinme dolabı seçerken ölçü en önemli kriterdir. Ölçüleri yanlış olan dolaplar kullanımda yeterli avantaj sağlamadığı için dolap seçimi yapılırken boyutların doğru belirlenmesi gerekir. Dolabın kullanılacağı alanda yeterli alan yoksa gömme dolap tercih edebilirsiniz. Dekoratif ve zarif bir görünüm sunan gömme dolaplar, yerden tasarruf sağlar ve önemli bir avantaj yaratır.

 Gömme dolap istemiyorsanız tam ölçülerini belirlemelisiniz. Gardırobunuzdan en iyi şekilde yararlanmak ve ortamda yer kaplaması için kullanılacağı alanda ne kadar yer kaplayacağını düşünmek önemlidir. İster yatak odasının boyutuna göre, ister küçük olana göre seçim yapın, ideal gardırop seçmeniz önemlidir. Genişlik açısından iki kapaklı dolaplar, özellikle son zamanlarda çokça tercih ediliyor. Sade tasarımıyla ortama özel bir dokunuş katan bu giyinme dolapları geniş bir iç hacme sahip olup, çok sayıda giysi ve eşya saklama imkanı sunar. Ayrıca yatak odasında küçük alan gereksinimi önemli bir avantaj olarak öne çıkıyor.

Okuyunuz: Ölçüye Göre Dolap Yapımı

Özel Ölçülü Giyinme Dolabında Yükseklik Ve Çekmece Sayısı

Gardırop yüksekliği de ideal gardırop seçimi için büyük önem taşımaktadır. Örneğin, uzun kıyafetleriniz varsa, bu kıyafetleri saklamak için kısa dolaplar sizin için ideal değildir. Ayrıca kullanılacak alanda çok kısa veya çok uzun bir kabinin seçilmesi de kötü bir görünüme neden olacaktır. Dolaplar genellikle standart bir en-boy oranına sahip olsa da, bazı modeller daha uzun yapılır. Boy dolaplar, özellikle az yer kaplayan yatak odalarında iyi bir seçenek olabilir. Bu sayede genişlik olarak elde edilmeyen genişlik, uzunluk olarak elde edilebilir. Dar odalarda yüksek dolapların kullanılması da odanın daha ferah görünmesini sağlar.

Özel ölçülü giyinme dolabı sizin alanlarınız için en ideal seçim olacaktır. Özel ölçüler sayesinde kullanım alanınıza özel tasarım sağlayabilirsiniz. BU şekilde alandan tasarruf sağlamış olurunuz. Ayrıca çekmece ve yükseklik yapısını ayarlayabilir kapak sayısını düzenleyebilirsiniz.

 Bir diğer önemli nokta ise çekmece sayısına dikkat etmenizdir. Çekmece sayısı dolapların fonksiyonel yapısını önemli ölçüde artırır. Bazı dolap modellerinde raf veya askı sayısı yeterli olabilir. Ancak ihtiyacınıza uygun sayıda çekmece rezerve etmeniz mümkün değildir. Bu yüzden ideal gardırop bulmak için çekmece sayısına dikkat etmeniz gerekiyor. Dolaplarda çekmeceler, çeşitli kıyafetleriniz için daha rahat bir saklama alanı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda gardırop gibi kıyafetleriniz için de özel bir alan oluşturur. Çamaşırların yanı sıra takı, kemer gibi eşyalarınızı da koyabileceğiniz çekmeceler, doğru giyinme dolabı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli bir konudur.

Kaynak: https://etasdesign.com

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı