Enkaz Arama Çalışmalarında Ses Tespit Edildi

Kanada sahil güvenlik uçağı, Titan adlı su altı aracını arama çalışmalarında su altında ses tespit etti. Ancak ekipler henüz olumlu bir sonuç elde edemedi.

Enkaz Arama Çalışmalarında Ses Tespit Edildi
Enkaz Arama Çalışmalarında Ses Tespit Edildi reklam
Reklam
Titanik enkazına giderken Atlantik Okyanusu'nun Kanada kıyılarında 18 Haziran Pazar günü kaybolan su altı aracını arama çalışmalarında, Kanada sahil güvenlik uçağı su altında ses tespit etti. Bölgede yoğunlaşan ekipler şimdilik olumlu bir sonuç elde edemedi.
Titan adlı su altı aracını arama çalışmalarına liderlik eden ABD Sahil Güvenliği Kuzeydoğu bölge (USCG Northeast) ekipleri, gelişmeye dair bugün yaptıkları açıklamada "Kanada P-3 uçağı, arama alanında su altı sesleri tespit etti. Sonuç olarak ROV operasyonları, seslerin kaynağını keşfetme girişiminde yeniden konuşlandırıldı. Bu ROV aramaları olumsuz sonuçlar verdi ancak devam ediyor.
Ek olarak P-3 uçağından elde edilen veriler, gelecekteki arama planlarında dikkate alınmak üzere daha fazla analiz için ABD Donanması uzmanlarımızla paylaşılmıştır" ifadelerini kullandı. Arama çalışmalarına katılan hava ekipleri, su altındaki sesleri yakalayabilmek için uçaktan atılan sonar şamandıraları kullanıyor.
titanik arama enkaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon Nöbetçi Eczaneleri 11 Ekim 2023
Trabzon Nöbetçi Eczaneleri 11 Ekim 2023
Trabzon Nöbetçi Eczaneleri 10 Ekim 2023 Salı
Trabzon Nöbetçi Eczaneleri 10 Ekim 2023 Salı