Trabzonspor Kaptanı Uğurcan Çakır’dan Açıklama

Trabzonspor Kaptanı Uğurcan Çakır’dan Açıklama
Trabzonspor Kaptanı Uğurcan Çakır’dan Açıklama Hande
Reklam

Trabzonspor Kaptanı Uğurcan Çakır’dan Açıklama

 

“Önümüzde 30 haftalık uzun bir süre var”

Futbolun dinamik bir oyun olduğunu kaydeden Çakır, “Her kaleci hocasının istedikleri farklı oluyor ama geriye dönüp bakmamak gerekiyor. Çünkü önümüzde 30 haftalık uzun bir süre var. Yeni hoca geldi. Çok çalışarak arkadaşlarımız ile saha içinde ve dışında birlik olup hocanın dediklerini yapmaya çalışıyoruz. Hocayı tanıyoruz, bizden istediklerini biliyoruz. Belli oyuncular hoca ile burada çalıştı. Hocanın verdiği antrenmanlara, taktiklere sahip kalırsak başarılı olacağımızı düşünüyorum. Zaten Abdullah hoca ile bunu başarmıştık. Biraz daha fazla uyum sağlamak istiyoruz. İnşallah böyle olur” diye konuştu.

“Modern futbol artık değişti”

“Bana güvenenleri yanıltmamak, hayatımı bunun üzerine kurdum” diyen Çakır, “Çünkü gerçekten bana güvenildiği zaman neler verebileceğimi biliyorum. Montella geldikten sonra kendisiyle ve kaleci hocamızla görüşmem oldu. Bana güvendiğini söyledi. Ben de güvenini boşa çıkartmamak için elimden geleni fazlasını vermeye çalıştım. Milli Takım’da bir değişim süreci oldu. Hırvatistan ve Letonya maçında hocanın gösterdiklerine çok çabuk uyum sağladı. A Milli Takım’da gerçekten çok büyük kariyerler ve çok büyük oyuncular var. Hocanın aurası ve istediklerini çok net bir şekilde anlatması bu maçlarda bize çok yardımcı oldu. Bunu da başardığım için mutluyum. Modern futbolda rakibinizin ne yaptığını bilmek önemli. Hırvatistan maçından önce Montella 6-7 kez toplantı yaptık. Kısa ve net konulardı. Abdullah Hoca bu sefer geldiğinde 5-6 kez analiz yaptırdı. Neyin eksik, kendisinin ne istediğini anlattı. O da benzer şeyler istiyordu aslında. Modern futbol artık değişti. Rakibinizin ne yaptığını bilmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Bu seneki kadronun geçen seneye oranla daha iyi olduğunu düşünüyorum”

Futbolda uyum sağlamanın kolay olmadığını dile getiren Çakır, “Takımdaşlık geçen seneye oranla çok daha iyi. Birçok yeni arkadaşımız katıldı. Futbolda uyum sağlamak kolay olmuyor. Arkadaşın için mücadele edersen, arkadaşın için fazlasını sahada verirsen bu galibiyetlerle uyumu daha fazla yakalıyorsun. Ben bu seneki kadronun geçen seneye oranla daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bence galibiyetlerle takımdaşlığımız ve uyumumuz hızlanacaktır. Abdullah hoca sürekli bunu vurguluyor. Sadece sonuçları daha iyi alıp, bunu hızlandırmamız gerekiyor” bizbet şikayetvar

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon Nöbetçi Eczaneleri 11 Ekim 2023
Trabzon Nöbetçi Eczaneleri 11 Ekim 2023
Trabzon Nöbetçi Eczaneleri 10 Ekim 2023 Salı
Trabzon Nöbetçi Eczaneleri 10 Ekim 2023 Salı