Reklam
Reklam

Göz Altı Morlukları Sebepleri ve Tedavisi

Göz Altı Morlukları Sebepleri ve Tedavisi                 Bu konuda cevap verilmesi gereken ilk soru,

Göz Altı Morlukları Sebepleri ve Tedavisi
Göz Altı Morlukları Sebepleri ve Tedavisi Admin
Bu içerik 76 kez okundu.
Reklam

Göz Altı Morlukları Sebepleri ve Tedavisi

 

              Bu konuda cevap verilmesi gereken ilk soru, gözaltı morluğu neden oluşur sorusudur. Gözaltı morlukları, yapısal ve genetik olarak göz kapağı derisinde pigmentasyon artışına bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra bireyin uykusuzluk, düzensiz yaşam biçimi, sigara ve alkol kullanımı gibi sebepler, göz çevresindeki venöz dolaşımın yavaşlamasına neden olmaktadır.

 

              Bu durum da gözaltı morluklarının oluşmasının diğer sebepleri arasındadır. Diğer yandan atopik ve diğer bazı egzamalar da gözaltlarında koyu halkalara sebep olabilir. Demir eksikliği anemisi, bazı böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları da gözaltı morlukları oluşumuna sebep olabilmektedir.

 

 Göz Altı Morlukları ile Baş Etme Şekilleri

 

 Gözaltı morlukları ile baş etme noktasında öncelikle temel neden üzerine odaklanılmalıdır. Başlıca neden göz çevresinde yer alan damarlarda dolaşımın yavaşlaması olduğundan ötürü dolaşımı artırmaya yönelik uygulamalar tedavide kullanılan etkin yöntemlerdir. Ayrıca yeterli uyku, tedavide atılabilecek ilk adım olma özelliğindedir.

 

              Bunun yanı sıra gece yatmadan önce göz çevresinde kan dolaşımını hızlandıracak masaj ile K ve C vitamini içeren kremler, koyu halkaların giderilmesine yardımcı olur. Derideki pigmentasyonun hafifletilmesine yönelik pigment açıcı kremlerin yanı sıra profesyonellerce uygulanan mezoterapi, peeling, fraksiyonel lazer ile soyma, son dönemde popüler olan göz altı PRP uygulamaları verimli ve başarılı yöntemlerdir.

 

 Göz Altı Işık Dolgusu

 

 Estetik dolgu maddeleri, kozmetik hedefli yüzün ve vücudun farklı alanlarında kullanılabilmektedir. Özellikle dudak, yanak ve elmacık kemikleri üzeri gibi alanlarda başarıyla uygulanmaktadır. Lakin gözaltı bölgesinin oldukça hassas olması, derisinin ince bir yapıya sahip olması, morarma, şişmeye müsait olması ve dolguyu kolay belli etmesinden ötürü bu alana yapılan uygulamalar istenen başarıya ulaşmayı zorlaştırmaktadır. Bu amaçla gözaltı ışık dolgusu geliştirilmiştir.

 

              Gözaltı ışık dolgusu, gözaltı morluğu tedavisi için önem arz eden bir uygulamadır. Bu dolgu enjekte edildiği alana heterojen bir yayılma yapmaz bu da dolgunun verilen alanda oluşturabileceği olası estetik problemlerin önüne geçer. İçeriğinde yer alan vitamin, mineral ve protein gibi maddeler sayesinde gözaltı morluklarına iyi gelmektedir. Gözaltı ışık dolgusu ile çökükler, torbalanmalar tedavi edilebilirken morluklarda da ciddi düzeyde azalma sağlanır.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi