Reklam
Reklam

200 gramlık çay paketleri attı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim mitingi için bugün Kayseri’deydi

200 gramlık çay paketleri attı.
200 gramlık çay paketleri attı. Admin
Bu içerik 96 kez okundu.
Reklam

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim mitingi için bugün Kayseri’deydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan miting için kente Cumhurbaşkanlığı forsu taşıyan uçakla geldi. Kayseri Havalimanı’nda resmi törenle karşılanan Erdoğan, buradan miting alanına yine Cumhurbaşkanlığı logosu taşıyan otobüsle geçti. Erdoğan, geniş güvenlik önlemlerinin alındığı yol boyunca kendisini selamlayan vatandaşlara 200 gramlık çay paketleri attı. Erdoğan, miting alanında yaptığı konuşmanın ardından da size birer paket keyif çayı veriyorum diyerek aynı çay paketlerinden mitinge katılanlara da dağıttı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Eski Ekonomi Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AKP Kayseri milletvekilleri İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Hülya Nergis, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçe belediye başkanları da katıldı. Miting alanını dolduranların alkışları eşliğinde kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin şarkısına eşlik etti. Erdoğan, “Erciyes’e yaslanan, tüten soylu ocağımsın Kayseri. Bir nadide çiçeğimsin Kayseri. Dağıyla, üretimiyle, ticaretiyle, sanayisiyle ve en önemlisi Türkiye’nin iftiharısın Kayseri. Seni yürekten selamlıyorum” diyerek sözlerine başladı.

‘HEP BİRLİKTE TÜRKİYE OLACAĞIZ’
“Nasılsınız gadasını aldıklarım?” diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

31 Mart’ta daha iyi olacak mıyız? Kayseri 31 Mart’ta fitne oyunlarını bir kez daha bozuyor muyuz? 31 Mart’ta hesabımızı kitabımızı sağlamca yapıyor muyuz? Kayseri, 31 Mart’ta bir kez daha tevazu ve gayretle memleket işi gönül işi diyor muyuz? Gönül belediyeciliği diyor muyuz? İşte her alanda cesareti, Erciyes kadar yüce gönlü, ovaları kadar geniş Kayseri’ye de bu yakışır. AK Partili kardeşlerime sesleniyorum; bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. MHP’li kardeşlerime sesleniyorum; bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız. Hep birlikte rabiamız ile Türkiye’ye sesleneceğiz. Bu beraberliğimiz zillet ittifakını çökerteceğiz. Onları sandıklara gömmeye hazır mıyız? Kayseri hizmetin anlamını çok iyi bilir. Bizim Kayseri’ye hangi hizmetleri yaptığımızı da iyi bilir.”

‘MİLLET BAHÇESİNİN İÇİNDE HERKES GEZEBİLECEK’
Kayseri’ye 26 katrilyon tutarında yatırım yaptıklarını belirten Erdoğan, “Eğitimde 4 bin 633 derslik, bugün 70 bine yakın üniversite öğrencisinin öğrenim gördüğü Kayseri’ye Kayseri Üniversitesini biz kurduk. Önümüzdeki birkaç yıl için 2 bin 250 kişilik yeni yurt binalarını açıyoruz. Eski Hava İkmal Bakım Merkezi’nin bulunduğu alana millet bahçesi kuruyoruz. Millet bahçemizin yapımına bu yıl başlıyoruz. CHP bu işten anlamıyor. Park alanlarıyla, piknik alanlarıyla millet bahçesini karıştırıyor. Bu millet bahçesi projesinin anlamı farklı. Buraya milletin her ferdi gelebilir. Millet bahçesinin içine bir de millet kıraathanesi gelecek. Oraya vatandaşlarımız gelecek. 24 saat bütün gençlere açık olacak. Millet bahçesinin içinde herkes gezebilecek. Böylece burada devasa millet bahçesi ile Kayseri yeni bir sürece girecek” dedi.

‘ŞU REZİLLİĞİ GÖRÜYOR MUSUNUZ?’

Mitingde Savaş Ay’ın 1993’de hastanelerde yaptığı sağlık haberleri sinevizyonla alana yansıtıldı. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Şehir hastaneleri yaptık. Bu hastanelerimiz gerçek şifahane oldu. Bay Kemal SGK Genel Müdürü olduğunda bu hastanelerin durumu neydi ? Sağlam girersin hasta çıkarsın. Şimdi durum öyle değil. Artık ilçelerimize varana kadar hastane yapıyoruz. Bizim milletimiz bunlara layık. Bay Kemal’in SGK Genel Müdür olduğu zaman Savaş Ay’ın yaptığı programı görüyorsunuz. Kullanılmış galoşları bile bu millete satıyordu Bay Kemal. Şu rezilliği görüyor musunuz? Bay Kemal sen böylesin. Ben bunları artık konuşmaktan bıktım. Milletime havale ediyorum” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi