Reklam
Reklam

En önemli kaynağımız 5.5 milyon gencimiz” dedi

AK Parti ve Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, yapacakları projeleri İstanbul 4

En önemli kaynağımız 5.5 milyon gencimiz” dedi
En önemli kaynağımız 5.5 milyon gencimiz” dedi Admin
Bu içerik 1790 kez okundu.
Reklam

AK Parti ve Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, yapacakları projeleri İstanbul 4.0 çatısı altında topladıklarını belirterek, “Endüstri 4.0, bugüne kadar alıştığımız bütün iş yapma biçimlerini, alışkanlıklarımızı, gündelik hayatımızın akışını baştan sona değiştirecek olan yeni bir sanayi devrimidir. Biz de bu nedenle İstanbul’daki projelerimizi ‘İstanbul 4.0 çatısı altında topladık. Daha önceki değişimlerden farklı olarak Endüstri 4.0’ın en önemli ham maddesi yetişmiş, eğitimli genç beyinler. İstanbul buna öncülük edecek” dedi.

Bugün İstanbul’da başlayan Akıllı Şehirler Kongresi öncesinde teknoloji yazarları ile bir araya gelen Yıldırım, 5 yıl sonrasının İstanbul’u için şu hedeflerinin olduğunu söyledi: “İstanbul’un yıllık 232 milyar dolar olan gelirini 300 milyar doların üstüne çıkaracağız. Bunun için yetişmiş insan gücüne ihtiyacımız var. İstanbul’daki 5.5 milyon gencimiz bizim en önemli kaynağımız” diye konuştu.

BAYRAMPAŞA İÇİN GİRİŞİM SERMAYESİ FONU

Bayrampaşa’da 1.5 milyar lira yatırımla kurmayı planladıkları ve toplamda ise 18 bin kişiye istihdam sağlayacak olan Türkiye Teknoloji Üssü’nün girişimcilerin yeni yuvası olacağını ifade eden Yıldırım, şunları söyledi:

“Gençlerin, garajdan çıkan ve tek sermayeleri akıl teri olan Facebook, Google gibi şirketleri kuran fikirlerini ortaya koyabileceği bir yer olacak. Belediye olarak girişimcilere bütçe ayıracağız. Bu kapsamda Bayrampaşa’daki merkez için girişim sermayesi yatırım fonu olarak 500 milyon liralık bir kaynak ayırabiliriz.”

İBB’nin bu merkezden çıkacak olan ürün ve hizmetlerin en büyük müşterisi olacağını aktaran Binali Yıldırım, “Devletin, vatandaşın yapacağı işleri yapmaması gerek. Mesela Türk Telekom, devletin elinde olsaydı, kendini geliştiremezdi, yarışta geri kalırdı” dedi.

‘FİBERDE ORTAK ALTYAPIYA ZORLAYACAĞIZ’

518 kilometre uzunluğa ulaştırtacakları metro hatları ile toplu ulaşımın yüzde 48’inin yer altında gerçekleşeceğini hatırlatan Binali Yıldırım, “Yeraltı metro istasyon ve araçlarında internet erişimi kesilmeyecek, üstelik ücretsiz olacak” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi