Reklam
Reklam

Millet İttifakı ve HDP hakkında önemli açıklamalar yaptı

Terör söyleminden, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin sözleri üzerinden başlayan tartışmaya, Ankara adayı Yavaş ile ilgili iddialara kadar bu seçim CHP odağında geçiyor

Millet İttifakı ve HDP hakkında önemli açıklamalar yaptı
Millet İttifakı ve HDP hakkında önemli açıklamalar yaptı Admin
Bu içerik 128 kez okundu.
Reklam

Terör söyleminden, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin sözleri üzerinden başlayan tartışmaya, Ankara adayı Yavaş ile ilgili iddialara kadar bu seçim CHP odağında geçiyor…

Cumhur İttifakı’nın iki lideri Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli de seçim propagandasının tam odağına CHP ve lideri Kılıçdaroğlu ve adaylarını oturtmuş durumda.

Yeni Zelanda Başbakanı’nın ülkesinde yaşanan terör olayı sonrası konuşması sosyal medyada dolaşıyor...

Biz de Millet İttifakı’nın adayına destek olmak amacıyla İYİ Parti lideri Meral Akşener ile birlikte düzenlediği mitingi izlemek üzere CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Balıkesir’e giderken ve dönüş yolunda son dönem yaşananları konuştuk.


Akılda ne soru varsa, en ağırını dahi yönelttik, Kılıçdaroğlu da hepsine her zamanki gibi gayet sakin ve bakışıyla tutarlı biçimde yanıt verdi.

 

İLGEZDİ’NİN SÖZLERİ

 

Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi'nin partisine yönelik eleştirilerine tepki göstermedi, "Bizde insanların düşüncelerini söyleme özgürlüğü var, tek adamlık yok. Ayrıca o oldukça eski bir görüntü, sanki yeniymiş gibi sahaya sürüyorlar" dedi. 

Buna bir tepkisinin olup olmayacağı sorumuza ise olmayacağı anlamındaki vücut hareketiyle, "İlgezdi seçim için çalışmaya aynen devam etsin..." demekle yetindi. En büyük kaygılarının 21 Mart'taki Nevruz kutlamalarında komplo girişimi olduğunu, bu konuda tüm teşkilatı uyardığını söyledi.

 

LEYLEK DİLEĞİ

 
Sohbetimiz sırasında kolundaki ip dikkatimizi çekti.

Ne olduğunu sorunca da Kırklareli Belediye Başkan adayının eşinin bağladığını, Balkan geleneği olduğunu söylediklerini bildirdi.


“Bu mevsimde takılırmış ve leyleği gördüğü yerde bir dilek tutup çıkarılırmış ve dileği yerine gelirmiş” dedi.

“Seçim bitmeden leylek görme gayreti” esprileri yaptı…

Kılıçdaroğlu seçimin başlangıcındaki stresini atmış, çok daha rahatlamış.

Millet İttifakı’nın daha önce Denizli, Aydın mitinginin ardından gerçekleştirdiği Balıkesir dışında başkalarının da olabileceğini söyledi.

Kendisinin de büyük miting taraftarı olmadığını, salon toplantılarına kendilerine oy vermeyenlerin de geliyor olması dolayısıyla çok daha etkili kitleye ulaşma imkanına kavuştuklarını söyledi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi