Reklam
Reklam

Kartonpiyer Kemer Yapımı

Kartonpiyer Kemer Yapımı

Kartonpiyer Kemer Yapımı
Kartonpiyer Kemer Yapımı reklam
Bu içerik 236 kez okundu.
Reklam

 

Kartonpiyerler kullanım alanı bir hayli geniş olan dekorasyon önerilerindendir. Duvar çıtamodellerinde olduğu gibi kartonpiyer modellerinde de kişilere ya da mekânlara uygun tasarımlar gerçekleştirilmektedir. Binaların durumlarına göre yapılan kartonpiyer tasarımlarından biri de kemerlerden oluşmaktadır. Günümüzde pek çok ev, metrekare bakımından oldukça küçüktür. Bu da özellikle bazı odaların kapılarının evleri iyice daraltmasına neden olmaktadır. Kartonpiyer kemer uygulamaları sayesinde kapılar yerinden sökülerek yerine alçı ile oldukça hoş görünümler vermek mümkün olmaktadır.

Kartonpiyer kemer yapımı sadece küçük evlerde rastlanan bir uygulama değildir. Özellikle geniş kapılara sahip olan salon ve yemek odası girişlerinde de bu tip uygulamalar önerilmektedir. Böylelikle evin ya da ofisin dekorasyonu tamamlanmış sayılmaktadır. Kemer yapımları için kullanılan alçı malzemesi kenarlıklar ile aynı içeriklerden oluşmaktadır. Kaliteli harçlar ile yapıştırılan malzemeler zaman içerisinde çatlama ya da düşme gibi problemler yaşanmasının önüne geçmektedir. Üstelik isteyen bireyler oval isteyenler ise köşeli kemerlere sahip olabilmektedir. Aynı şekilde kemerlere dekoratif küçük vazoların eklenmesi de tercihlere bırakılmıştır.

Kartonpiyer Göbek

Kartonpiyer modelleri arasında göbekler de sıklıkla tercih edilenlerinden biridir. Göbeklerin boyutları evin metrekaresine göre belirlenmektedir. Büyüklü küçüklü olan göbekler aydınlatmaların etrafını çevrelemektedir. İçi boş olan çiçek şeklindeki modeller en çok tercih edilenlerden biridir. İsteyen kullanıcılar monte işleminden sonra göbeklerin iç kısımlarını renklendirebilmektedir. Böylece farklı ve oldukça şık bir görünüm yakalanabilmektedir. Üstelik boya seçimleri duvar rengi ile bir tutulduğunda odanın bütünlüğü de elde edilmiş sayılmaktadır.

Kartonpiyer göbek modellerindeki diğer alternatifler geometrik olanlardır. Bu alternatifler yıldızlı ya da köşeli seçeneklerin bir araya gelmesi ile oluşturulmuştur. Son dönemlerdeki tercih edilen göbek modellerinden biri de çerçeve şeklinde olanlardır. Bu sayede duvar çıtaları ile yapılan çerçeveleme işlemi aydınlatmaların etrafında da gerçekleştirilebilmektedir. Uygulama alanı oldukça geniş olan göbel modellerinin monteleri kısa sürede yapılmaktadır. Boya ya da badana gibi işlerin ise monte işleminden sonra yapılması önerilmektedir. Bu sayede kartonpiyer ve tavan arasında renk tonunun tutmaması gibi sonuçlar neticesinde işlemlerin yinelenmesine gerekesinim de kalmayacaktır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi