Reklam
Reklam

Fikri Mülkiyet Hukuku

Günümüzde mülkiyet kavramı, önceki asırlarda tanımlandığı halinden farklı bir anlam kazanmıştır. Kişilerin fikri çalışmaları sonucunda elde ettikleri ürünler de ekonomik bir anlam taşımaktadır. Kişilerin, fikri çalışmalar ile ortaya çıkarttıkları ürünler üzerinde manevi menfaatleri vardır. Buna da fikri mülkiyet adı verilmektedir.

Fikri Mülkiyet Hukuku
Fikri Mülkiyet Hukuku reklam
Bu içerik 81 kez okundu.
Reklam

 

 

Fikri Mülkiyet İhlali

 

                Fikri mülkiyet ihlalleri günümüzde çok sık yaşanan fikir ihlalleridir.   Özellikle ‘’korsan’’ olarak adlandırılan faaliyetler ile fikri mülkiyet devamlı olarak ihlal edilmektedir. Bir ürünün ya da patentin haksız şekilde kullanılması, kopyalanması ve bu kopyaların satışa çıkarılması, fikri mülkiyet haklarının ihlaline girmektedir. Fikri mülkiyet konusundaki hak ihlalleri ile mücadele edebilmek için, güçlü bir hukuksal korumaya ihtiyaç vardır. Fikri mülkiyet hukuku alanında faaliyet gösteren avukatlar aracılığı bu alanda hukuki koruma sağlanabilir.

 

                Fikri mülkiyet  davalarının ciddi sonuçları olabilir. Bu sebeple, sadece fikri mülkiyeti ihlal edilenler değil, bu suçlama ile karşı karşıya kalan ama suçu kabul etmeyen ve haksızlığa uğradığını düşünen kişiler de mutlaka hukuki destek almalıdır.  Fikri Mülkiyet hukuku konusunda uzman avukatlar, bu ihtiyacı karşılamaktadırlar.

 

                Fikri Mülkiyet konusunda, avukatlardan destek alınabilecek konular arasında, marka ve patent hakları, telif hakları gibi başlıklar yer alır. Fikri Mülkiyet ile ilgili sebeplerden doğan haksız rekabet durumları da fikri mülkiyet kapsamında avukat desteği alınabilecek konulardır.   Bu hakların en iyi şekilde korunması ve mağdur olmamak için mutlaka hukuki destek alınmalıdır. Detaylar için: Tekcan Hukuk internet sitesini inceleyebilirsiniz.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi