Reklam
Reklam

Teröristbaşının mektubunu öğrenince Demirtaş'ı devreye soktular

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın 18 Haziran tarihinde seçimlerle ilgili yazmış olduğu mektuptan haberdar olan HDP'li yetkililer aynı gün Demirtaş'ı devreye soktu. Önce mektubun kamuoyu ile paylaşılmasını engelleyen HDP, daha sonra ise Öcalan'ın 'tarafsızlık' vurgusunu yaptığı mektuba karşılık olarak cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarını servis etti.

Teröristbaşının mektubunu öğrenince Demirtaş'ı devreye soktular
Teröristbaşının mektubunu öğrenince Demirtaş'ı devreye soktular Admin
Bu içerik 88 kez okundu.
Reklam


Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın seçimlerde 'tarafsız olun' çağrısını gören HDP, devreye Demirtaş'ı soktu.

 

ÖCALAN 'TARAFSIZLIK' DEMİRTAŞ 'CHP'YE DESTEK' DİYOR

Teröristbaşı Abdullah Öcalan, yazmış olduğu mektupta seçimlerde HDP'ye 'tarafsızlık' çağrısında bulundu. Söz konusu mektubu 18 Haziran tarihinde yazdı ve avukatları aracılığıyla HDP yöneticilerine iletti. HDP ise 'tarafsızlık' vurgusunun yapıldığı mektubu gizli tuttu ve aynı gün içerisinde cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'ın seçimle ilgili 'CHP'ye destek' şeklindeki açıklamalarını servis etti. Bu gelişmelerin ardından HDP'de liderlik kavgası yeniden gündeme geldi. 

 

DEMİRTAŞ'IN AÇIKLAMASI

Demirtaş, paylaşımlarını "Bugün için, Sn İmamoğlu’nun söyleminin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü biz birlikte güzeliz. HDP olmadan, HDP’yi dışlayarak hiçbir şey yeterince güzel olmaz. Birileri de artık anlasın ki, “zorla güzellik" de olmaz. Hepinize özlemle, yürek dolusu selamlar..." mesajıyla tamamladı.

ÖCALAN'IN AÇIKLAMASI

Bu çerçevede HDP’de vücut bulan Demokratik İttifak anlayışı, güncel seçim tartışmalarına taraf ve payanda yapılmamalıdır. Demokratik İttifakın önemi ve tarihsel anlamı mevcut ikilemlere kendine angaje etmemesi ve şimdiye kadar olduğu gibi seçimlerdeki tarafsız çizgisinde ısrar etmesidir.

HDP VE ÖCALAN ARASINDAKİ BÜYÜK ÇATLAK ORTAYA ÇIKTI

HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan'dan, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın avukatları tarafından açıklanan Öcalan mektubu sonrasında açıklama geldi. 

İmralı'da bulunan teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın İstanbul'daki seçimlerle ilgili yazmış olduğu mektubunda 'tarafsızlık vurgusu yapılırken, HDP, Öcalan'ın mektubunun basına yansımasının ardından bir açıklamada bulundu. Söz konusu açıklamada, Öcalan'ın 'tarafsızlık' vurgusunun aksine HDP, seçimlerde CHP adayını destekleyeceğini belirterek, seçim stratejilerinde herhangi bir değişikliğin olmayacağını duyurdu.

HDP'NİN AÇIKLAMASI

"İki tarihsel blok arasında taraf olmamaya ve Üçüncü Yol stratejisini kararlı ve ısrarlı bir şekilde sürdürmeye dayalı olarak HDP’nin İstanbul seçimlerine yönelik seçim stratejisinde ve taktik adımlarında bir değişiklik söz konusu değildir"

GERÇEKLERİ ORTAYA ÇIKINCA AA'YA SALDIRDILAR

İmralı'da bulunan teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yazmış olduğu mektuptan avukatların ifadesine göre HDP'lilerin de haberi olduğu ancak mektubun kamuoyundan gizlendiği belirtildi. Bunun üzerine Öcalan'ın eliyle yazmış olduğu mektubu Anadolu Ajansının servis etmesiyle gerçekleri gizlemeye çalışan HDP'li yetkililer AA'ya yaptıkları açıklamalarla saldırdı.

Anadolu Ajansı da söz konusu el yazması mektubu yayınlamıştı. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi