Reklam
Reklam

Kemoterapi Portu Nedir?

Kemoterapi Portu Nedir?

Kemoterapi Portu Nedir?
Kemoterapi Portu Nedir? reklam
Bu içerik 321 kez okundu.
Reklam

 

Kemoterapi tedavisi hem çok zor hem de yıpratıcı bir süreçtir. Çünkü kemoterapi tedavisi genellikle kanser hastalarına uygulanır. Kanser hastaları ruhsal olarak yıpranmış olurlar. Hastalığın tanısının ağırlığının yanında birde tedavinin ağır ve uzun olması hastaları daha da yorar. Kemoterapi ilaçları hastaların damar yapısını çok çabuk bozar. Bu nedenle uzun süreli kür alan hastalara daha çok port katater denilen göğüs üstüne takılan küçük bir cisim takılarak tedaviye devam edilir.

Kemoterapi Portu Kimlere Takılır?

Uzun süreli kemoterapi alan hastalara kemoterapi portu takılır. Çünkü bu hastalara her kemoterapi tedavisi uygulaması öncesi port olmaz ise damar yolu takılması gerekir. Bu da hasta için yeterince acı verici bir durumdur. Oysa kemoterapi portu uygulanan hastalar uzun vadede kemoterapi ilaçlarını port üzerinden alabilir. Bunun yanında tahliller için kan alımı da port üzerinden yapılabilir. Böylece hastanın her seferinde canının yanması önlenmiş olur. Sitede kanser hastaları için özel olarak üretilmiş port kataterlerinin takılışında uzman onkolog hekimlerden destek alabilirsiniz.

Kemoterapi Portu Nasıl Takılır?

Kemoterapi portu uygulaması genellikle ameliyathanede lokal anestezi altında yapılır. Cilde 5 cm'lik bir kesi yapılarak yuvarlak titanyum içerikli bir malzeme yerleştirilir. Acil tedavi gerekmiyorsa hastalara kemoterapiden en az bir hafta önce uygulanması enfeksiyon kontrolü için oldukça önemlidir. Güvenilir bir kemoterapi portu için kemoterapiportu.com sitesini ziyaret ediniz.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi