Reklam
Reklam

Feramat Krem Nedir? Faydaları Nedir, Nasıl Kullanılır?

Feramat kapsülü, farklı kökenli olmakla birlikte, tüm demir eksikliği tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Demir eksikliği anemi tedavisinde, hamile ve gelişim çağındaki çocuklar da çok sık kullanılır. Kapsül ve krem olarak satılan bu ürün de, her kapsül 100 mg şeklindedir.

Feramat Krem Nedir? Faydaları Nedir, Nasıl Kullanılır?
Feramat Krem Nedir? Faydaları Nedir, Nasıl Kullanılır? reklam
Bu içerik 306 kez okundu.
Reklam

 

Feramat kapsülü, farklı kökenli olmakla birlikte, tüm demir eksikliği tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Demir eksikliği anemi tedavisinde, hamile ve gelişim çağındaki çocuklar da çok sık kullanılır. Kapsül ve krem olarak satılan bu ürün de, her kapsül 100 mg şeklindedir. Genellikle kapsül olarak kullanımı daha da yaygındır. Demir eksikliği olan hastaların demir ihtiyacı için, emziren anneler de ve hamilelik dönemin olan kadınlar için günlük olarak 1 kapsül alımı uygundur. Çok fazla demir eksikliği olan bir hasta kendi başına bu ilacı kullanmamalıdır. Sadece doktorun vereceği tedaviye uygun olarak kullanılmalıdır. Doktor bu ürünü verdiği zaman gerekli dozuda söyleyecektir.

Feramat Ne İçin Kullanılır?

Çocukların gelişme dönemi zamanında ve anneler için reçete edilen bir ilaç türüdür. Vücutta oluşacak veya oluşmuş olan her türlü demir eksikliği ve kansızlık için tercih edilir. Kansızlık hastalığını tedavi etmek için en yardımcı ilaçlar arasında yer alır. Kan yapan organların iyileşme sürecini daha da hızlandırır. Ancak bu tür ilaçları mutlaka doktor kontrolü eşliğinde kullanmak gerekir. Ağız yoluyla kullanılan bu ilaç vücutta hızla emilerek demir eksikliğini kısa sürede iyileştirmeye çalışır. Demir eksikliği olan kişiler de genellikle emilim daha hızlı olur. Bu ilaç reçeteli ve reçetesiz olarak satılmaktadır. Kullanan kişiler de herhangi bir kilo alımı yapmaz. Vücut dengesini bozan bir ilaç türü değildir. Dozunu ve alım süresini doktor ayarladığı için doktor kontrolünde almak daha mantıklı olacaktır.

Feramat Nasıl Kullanılır?

Feramat kapsülü doktor tarafından gerekli görüldüğü zaman reçete ile yazılarak hastaya verilir. Özellikle hamile olanlar veya emzirme döneminde olan anneler ilacı kullanırken dikkatli olmasında fayda var. Su ile içilir ve ezilmeden tüketmeniz gerekiyor. Genellikle günlük olarak kullanılan bir ilaçtır. Olası bir yan etki görüldüğü zaman ilacı bırakarak doktorunuzla irtibata geçin. İlacı kullanmaya başlamadan önce alerjiniz varsa mutlaka doktora bu konusa bilgi vermeniz de fayda var. Doktorunuz size günlük olarak ne kadar kullanmanız gerektiği hakkında bilgi verecek ya da ilacı hiç kullandırmayacaktır.

Kaynak : https://www.bakimlivesaglikli.com

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi