Reklam
Reklam

Anlaşma sonrası Pentagon'dan kritik Türkiye açıklaması!

Türkiye’yle Amerika arasında Suriye’nin kuzeydoğusunda kurulması planlanan güvenli bölgeyle ilgili anlaşma hakkında Savunma Bakanlığı Pentagon’dan açıklama geldi. Pentagon açıklamasında anlaşma çok önemli adım olarak nitelendi.

Anlaşma sonrası Pentagon'dan kritik Türkiye açıklaması!
Anlaşma sonrası Pentagon'dan kritik Türkiye açıklaması! Admin
Bu içerik 60 kez okundu.
Reklam


Pentagon Sözcüsü Sean Robertson’ın Amerika’nın Sesi’ne gönderdiği yazılı açıklamada, iki ülke arasında varılan anlaşmanın çok önemli bir adım olduğu kaydedildi, bununla birlikte daha yapılması gerekenler olduğu belirtildi.

 

Robertson, görüşmelerin NATO müttefiki Türkiye’nin meşru endişelerini giderme konusunda Suriye’nin kuzeydoğusunda sürdürülebilir bir güvenlik mekanizması oluşturulması yönünde ilerlemeler sağladığını kaydetti. 

'HIZLICA UYGULAMAYA HAZIRIZ'

Robertson, güvenlik mekanizmasının aşama aşama uygulanacağını söyledi ve Amerika’nın Türkiye'yle müzakereler devam ederken bazı aktiviteleri hızlıca uygulamaya hazır olduğunu vurguladı.

 

Amerikalı ve Türk yetkililer Ankara’da 3 gün süren müzakerelerin sonunda konuyla ilgili anlaşmaya varmıştı. Anlaşma çerçevesinde Türkiye’de konuyla ilgili bir harekat merkezi kurulması öngörülüyor.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi