Reklam
Reklam

Gündeme bomba gibi düştü! 'Görüşmeye hazırım'

Fransa'nın evsahipliğindeki G7 zirvesi sona erdi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'la basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı Donald Trump, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşmeye hazır olduğunu dile getirdi.

Gündeme bomba gibi düştü! 'Görüşmeye hazırım'
Gündeme bomba gibi düştü! 'Görüşmeye hazırım' Admin
Bu içerik 99 kez okundu.
Reklam


Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un dün İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'i çağırıp görüşmeler yürütmesini sağlamasının damga vurduğu G7 zirvesinin kapanışında da gündem İran ve ticaret savaşlarıydı.

 

Macron'un ortak basın toplantısı düzenlediği ABD Başkanı Donald Trump, bir yandan nükleer anlaşmadan çekilip en ağır yaptırımlar uyguladığı İran'la diğer yandan görüşme temennisini bir kez daha dile getirdi. 
 
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşmeye hazır olduğunu söyleyen Trump, bu görüşmenin birkaç hafta içinde gerçekleşmesinin gerçekçi olduğunu dile getirdi. 
 
Öncesinde gazetecilere konuşan Macron da olası Trump-Ruhani buluşması için hazırlık görüşmeleri yürütüldüğünü duyurdu.

RUHANİ İLE TRUMP ARASINDA ZİRVE
 
Washington ile Tahran arasında arabuluculuğa soyunan Fransa Cumhurbaşkanı "Umuyorum ki, gelecek haftalarda bu görüşmeler temelinde Ruhani ile Trump arasında bir zirve görebileceğiz" dedi. 
 
Eylül sonunda New York'te düzenlenecek BM Genel Kurulu'na katılacak Ruhani ile Trump'ın bu vesileyle görüşme fırsatı var. 

 
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi