Reklam
Reklam

Örgü Papatya Yapılışı

Örgü Papatya Yapılışı

Örgü Papatya Yapılışı
Örgü Papatya Yapılışı reklam
Bu içerik 647 kez okundu.
Reklam

 

Örgü işlerinde ufak tefek şeyler yapmaktan hoşlananlar için artan iplerinizi değerlendirebileceğiniz bir model daha sizlerle. Kız çocuklarınızın odalarını süslemek içinde kullanabileceğiniz çok güzel papatya yapımından bahsedeceğiz. Tığ işi ve sık iğne ile tırabzan yaparak öreceğimiz bu modeli yeni başlayanlarda kolaylıkla yapabilirler. Evlerinizde örgü işleriyle uğraşıp, satarak para kazanıyorsanız örgü süslemelerinizi içinde bir fikir olabilir.

Tığ İşi Papatya Nasıl Yapılır?
Malzemelerimiz;
Tığ
İğne
Makas
Düğme
İplik

Örgü papatya yapılışına, ilk olarak 20 zincir çekerek başlıyoruz. Üzerine 2 sık iğne, 2 tekli tırabzan yaptıktan sonra 16 tanede ikili tırabzan yapıyoruz. Şimdi tekrar 20 zincir çektikten sonra üzerine yine 2 sık iğne, 2 tekli tırabzan, 16 ikili tırabzan yapıp, 10 yaprak olana kadar aynı şekilde bu işlemi tekrar ederek örmeye devam ediyoruz.

Şimdi farklı bir renk ipe geçip aynı şekilde bir papatya daha örüyoruz. Görselinde gördüğünüz gibi alt ilmeklerden iğne ile iplik geçirip, ipi çekerek büzüyoruz. Çiçekleri üst üste koyduktan sonra birleştirme işlemi için parçaların orta merkezine bir düğme dikiyoruz. İşte örgü papatyamız süslemelerinizde kullanmak için hazır. Gerçekten çok hoş oldu. Pratik ve kolay şekilde yapabileceğiniz ve fazla vaktinizi almayacak bir örgü tasarımı.

 

Kaynak : Örgü Modelleri

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi