Reklam
Reklam

Bu da mı israf! CHP'li belediyeler yüzlerce araçlık filo kiraladı

Ekrem İmamoğlu, İBB’nin yıllardır kullandığı hizmet araçlarını ‘israf’ diyerek Yenikapı'da sergilemek için topladı. Ancak İstanbul’da CHP’li birçok belediyenin alışageldiği üzere yeni dönem için yüzlerce hizmet aracı kiraladığı veya araç ihalesi açtığı ortaya çıktı. İlçe belediyelerinin ihale şartnamelerinde lüks araçlar da talep ettiği görüldü.

Bu da mı israf! CHP'li belediyeler yüzlerce araçlık filo kiraladı
Bu da mı israf! CHP'li belediyeler yüzlerce araçlık filo kiraladı Admin
Bu içerik 109 kez okundu.
Reklam


Haber7 Özel

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim propagandası yaparken sarf ettiği “İBB çalışanlarının her birinin süper lüks makam araçları var” iddiasını doğrulamak için iki gündür Yenikapı’da belediye araçlarını sergilemek için topladı. Ancak lüks makam aracı bulamayan belediye çalışanları bunun yerine, İmamoğlu’nun telaffuz ettiği binden fazla makam aracını doğru göstermek için belediyenin hizmet araçlarını Yenikapı’ya götürdü. Hasta nakil ve bakım araçları, engelli hizmet aracı, bisikletlere kadar yüzlerce araç Yenikapı’ya dizildi. Lüks makam aracı söylemine uygun birkaç otomobilden birisi ise İmamoğlu’nun başkanvekili CHP’li Hüseyin Aksu’nun makam aracı olduğu ortaya çıktı. Bu şov nedeniyle İstanbul içinde binlerce hasta ve engelli belediyeden yıllardır aldığı hizmeti alamazken İBB, araç sergisinin Pazar gününe kadar süreceğini duyurdu.

 

KİMİSİ YENİ ARAÇLARI KİRALADI BİLE

Ekrem İmamoğlu’nun ‘israf’ diye nitelediği hizmet araçlarının birçok CHP’li belediye tarafından da yeni hizmet dönemi için ihale edildiği ortaya çıktı. Yıllardır her belediyenin yaptığı gibi Maltepe, Ataşehir, Esenyurt ve Şişli belediyeleri yeni dönem için araç kiralama ihalelerini açarken Sarıyer belediyesinin ihaleyi tamamladığı görüldü. Beylikdüzü Belediyesi’nin ise henüz Ekrem İmamoğlu görevdeyken Aralık 2018’te bir yıllığına 140 araç kiraladığı ve mevcut başkanın da yıl sonuna kadar bu araçları kullandığı belirlendi. Sürekli israfı durduracaklarının altını çizen CHP’li belediyelerin lüks araç olarak tabir edilen üst sınıf ve D segment binek araç tercihleri de gözden kaçmadı.

 

FARKLI HİZMETLER İÇİN FARKLI İHALE

Kamu ihale bilgilerine bilgilere göre Ekrem İmamoğlu’nun İBB’de israf olarak nitelediği araç kiralamalar belediyelere göre şöyle ihale edildi. Belediyelerin bu ihaleler dışında servis, atık toplama, zabıta görevi, çöp toplama, sağlık hizmetleri, cenaze hizmetleri ve yol yardım gibi amaçlarla başka araç ihaleleri de açtığı görüldü. 

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Reklam
Yol Durumu E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE
KARİKATÜR
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi