Reklam
Reklam

Çamaşır Makinesi Çok Fazla Su Alıyor (Prosestat Arızası)

Çamaşır Makinesi Çok Fazla Su Alıyor (Prosestat Arızası)

Çamaşır Makinesi Çok Fazla Su Alıyor (Prosestat Arızası)
Çamaşır Makinesi Çok Fazla Su Alıyor (Prosestat Arızası) reklam
Bu içerik 409 kez okundu.
Reklam

 

Çamaşır makinelerinde görülebilen suyun çok fazla alınması ve buna eşlik edebilecek suyun taşması problemleri Bulgurlu Arçelik Servisi merkezinde çok sık görülüyor. Günümüzde üretilen tüm çamaşır makinelerinin temel çalışma prensibinin benzer/standart yapıda olması her çamaşır makinesi marka ve modelinde sorunun bu şekilde iştirak etmesine yol açıyor. Çamaşır makinesinin seçtiğiniz programa göre alması gerekenden çok daha fazla su alması halinde makinenizin su giriş ve seviye belirleme araçlarından birisinde bir arıza meydana geldiğine işaret etmektedir. Üstelik böyle bir arıza makinenizden su taşmasına da neden olabileceğinden mutlaka ciddiye almanız ve gerekli adımları atmanız çok önemlidir.

Çamaşır Makinesinin Fazla Su Aldığı Nasıl Anlaşılır?

Çamaşır makinenizin aldığı suyun fazla olup, olmadığını aslında oldukça basit bir şekilde anlayabilmeniz mümkün. Bunun için çamaşır makinenizi çalıştırdıktan sonra suyu almasını bekleyin. Suyu almasından sonra makinenin kapağından baktığınızda (yeni nesil çamaşır makinelerinde) suyun kapak camı seviyesinin altında olmasından görünmemesi gerekmektedir. Biraz daha eski modellerde kapak camı seviyesinde 1 ya da 2 parmak kadar veya yarısından biraz daha az seviyeye kadar çıkması uygundur.

Çamaşır makinesinde belirtilen bu seviyelerin üzerinde bir su olduğunu gözlemlenmeniz halinde makinenizin çok aşırı su aldığını anlayabilirsiniz. Makinenizde böyle bir durumu tespit ettiğiniz zaman çözümü basit olsa da çözüm için müdahale etmeniz gereken parça kolayca ulaşılamayacak bir noktada bulunur. Bu yüzden Sultanbeyli Arçelik Sevisi merkezimize başvuruda bulunmanız çok önemlidir.

Çamaşır Makinesi Fazla Su Alması Nasıl Önlenir?

Kavacık Arçelik Servisi uzmanlarımız çamaşır makinesinin ön panel kısmını tümüyle sökerek, çamaşır makinesinde belirtilen seviyelerin üzerinde su alımını engelleyen parçaya ulaşılmaktadır. Makinenizde bulunan bu parça “Prosestat” olarak isimlendirilir. Prosestat arızası olarak da bilinen bu durumda söz konusu parçayı değiştirerek, makinenizin ideal miktarda su alımıyla çamaşırlarınızı yıkaması sağlanıyor. Çamaşır makinenizin bu parçasında meydana gelen arızalarda ekonomik şekilde çözüm sağlanabilir. Özellikle de makinenizin aşırı su almasından dolayı deterjan haznesi başta olmak üzere çeşitli noktalarda suyu taşırabilmesi mümkün olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak adına makinenizin su seviyesine dikkat etmeniz oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi