Reklam
Reklam

İnsanlar Neden Kredi Kartı Kullanır

Kredi kartları çoğu insanda Kart mağduriyeti, yüksek faizler ve ödenmeyen borçları akla getirir. Kredi kartları amacına uygun kullanıldığı vakit hem maddi hem manevi fayda sağlar. Bu yüzden aşağıda, insanların neden kredi kartı kullandıkları nedenleriyle açıklanmıştır.

İnsanlar Neden Kredi Kartı Kullanır
İnsanlar Neden Kredi Kartı Kullanır reklam
Bu içerik 119 kez okundu.
Reklam

 

 

 Faizsiz Ödeme Erteleme Fırsatı

 

 Yüksek faiz kredi kartlarının bir gerçeği ama peşin yapılan alışverişte en fazla 1 ay faizsiz erteleme imkanı var. Bu da ay içinde yapılan bir alışverişin mevcut kredi kartının son ödeme gününe kadar ertelenmesi demek. Tabi alışveriş tarihi ile kredi kartı son ödeme günü arası kaç güne denk geliyorsa o süre zarfında faizsiz alışveriş yapılabilir. Ödeme ertelemenin kredili mevduat hesabı ile tercih edilmesi durumunda da aylık %5 faiz uygulanmaktadır. Ödeme erteleme halinde doğru karar kredi kartı olacaktır.

 

 Harcayarak Kazanmak

 

  Banka haberi  İnsanlar bankaların kendilerine sundukları kredi kartlarını kullanarak harcamalar yapıyor ve yaptığı harcamanın bir kısmı diğer harcamalarınızda kullanılmak için bazen puan şeklinde bazen de nakit para olarak kartınıza yansıyor.

 

 Faizsiz Taksitli Kredi

 

 Giyim, mobilya, turizm, eğitim gibi birçok sektör kredi kartı markaları ile anlaşır, sattıkları ürün ve hizmetleri tüketiciye peşin fiyatına taksitli ödeme şansını sunar. Tüketici, özellikle tek seferde ödeyemeyeceği, satın aldığı ürün ve hizmetleri 0 faizli taksitli kredi imkanı sayesinde kredi kartı ile uzun sürede rahatça ödeyebilir. Bu yönüyle ihtiyaç kredisi çekmekten de daha mantıklı ve daha uygun bir yoldur kredi kartı kullanımı.

 

 Alışverişte Güven

 

 Çevrimiçi alışveriş, İnternet kullanımının artmasıyla birlikte vazgeçilmez bir alana dönüştü. Elektronik ticaret yapan firmalar stok maliyeti olmadığı için çok daha ucuza ürün satıyor. Tüketiciler de çevrim içi alışveriş yaparken en uygun fiyatlı ürünü seçip kolayca kredi kartıyla ödemesini yapıyor. Ayrıca İnternette alıcı ve satıcıyı bir araya getiren aracı firmalardan kredi kartıyla yapılan alışveriş tüketiciyi koruyor. Tüketiciden çekilen ürün tutarı sipariş kendisine ulaşana kadar üretici ya da satıcı hesabına aktarılmaz ve böylece dolandırılma riski azalır. Aracı firma banka görevini görür.

 

 Bütçe Planlaması

 

 Kredi kartı kullanırsanız, yaptığınız harcamalarınız kaydedilecek ve nereye ne kadar gittiği öğrenilecek. Nakit alışveriş yapıldığı zaman sizin bu harcamaları tek tek kayıt etmeniz zordur. Ancak kredi kartının hesap özeti bilgilendirmesi sayesinde bu çok kolaydır.

 

 Kredi kartıyla ATM den çekilen ya da gönderilen para hesabınızda kaydedilir. İstediğiniz takdirde makbuz da alabilirsiniz. Deyatli bilgi için  https://www.bankahaberi.com/

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi