Reklam
Reklam

Ankara Boşanma Avukatı Seçerken

Kimse boşanmak için yola çıkma. Ama işte hayat o meşhur sözde de olduğu gibi biz plan yaparken başımıza gelenlerdir. O yüzden de bazen büyük umutlar ile büyük aşklar ile başlayan evlilikler bir anda pat diye biter.

Ankara Boşanma Avukatı Seçerken
Ankara Boşanma Avukatı Seçerken Bazkriz
Bu içerik 117 kez okundu.
Reklam

Kimse boşanmak için yola çıkma. Ama işte hayat o meşhur sözde de olduğu gibi biz plan yaparken başımıza gelenlerdir. O yüzden de bazen büyük umutlar ile büyük aşklar ile başlayan evlilikler bir anda pat diye biter. Bazen bir ihanet, bazen geçen zaman içinde yaşanan değişim, bazen insanların farklı yollara çıkma düşüncesi derken boşanma kaçınılmaz hale gelebilir.

İşte böylesi durumlarda da boşanma sürecinin gerçekleşmesi için bir boşanma avukatı ile iletişime geçmek gerekir.  Zira boşanma süreci hukuki bir süreçtir ve kişilerin eğer kendileri avukat değil ise tek başlarına halledebilecekleri bir yol değildir. Kaldı ki bu dönemde insanlar her ne kadar boşanma kararı verse bile psikolojik açıdan kötü oldukları için kimi zaman içlerinde bu süreci yürütecek gücü bulamazlar.

İşte bu noktada kişiler ankara boşanma avukatı olan hukukçulardan 3 farklı türden destek alabilir. İlki sadece taraflardan davayı açan tarafın bir boşanma avukatına giderek boşanma dilekçesini yazdırması ve akabinde bunu ilgili aile mahkemesine götürmesidir. Ki burada sadece boşanma avukatına danışmanlık ücreti ödenir. Bir de hukukçu ister ise ekstra olarak boşanma dilekçesi parası ödenebilir.

Bir diğeri boşanmanın türüne bağlı olarak değişir. Kişiler eğer anlaşmalı olarak boşanıyor ise kadının ve erkeğin ankara boşanma avukatı bir araya gelir. Ortak bir mutabakat imzalanır. Akabinde mahkeme günü geldiği zaman mahkemeye giderek, boşanma süreci gerçekleşir. Burada maliyet diğerinden biraz daha yüksektir. Ama kolay bir süreçtir. Boşanma protokolü imzalandıktan sonra da süreç kimi zaman tarafların mahkemeye bile gitmesine gerek kalmadan tamamlanır.

Son türü ise kişilerin arasında mutabakat olmadığından çekişmeli yapılan boşanma davasıdır. Burada taraflar ya boşanma sürecinde mal, çocuklar vb. durumlardan anlaşmaya varamaz. Ya da taraflardan bir tanesi boşanmak istememektedir. Son derece sancılı bazen yıllarca süren davalardır. Böylesi durumlarda ankara boşanma avukatı müvekkillinin lehine her türlü yasal hakkını alması için mücadele eder. Burada avukatın aldığı ücret ise hepsinden daha yüksektir. Ortada karşı taraf için uygunsuzluk teşkil eden bir durum var, karşı taraftan maddi manevi tazminat da talep edilebilir.

https://eraykarinca.av.tr/

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi