Reklam
Reklam

Whataspp'ta vatandaşları tedirgin eden ses kaydı... AFAD'dan açıklama

Çeşitli platformlarda kötü niyetli kişilerin depremle ilgili dolaşıma soktuğu ses kaydına ilişkin AFAD ve İstanbul Valiliği'nden açıklama geldi. AFAD açıklamasında "Bir depremin gün ve saat verilerek önceden kestirilmesi günümüz teknolojik imkanlarıyla mümkün değildir." ifadelerini kullanırken Valilik ise "Asılsız paylaşımlarda bulunanlar hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır." bildirdi.

Whataspp'ta vatandaşları tedirgin eden ses kaydı... AFAD'dan açıklama
Whataspp'ta vatandaşları tedirgin eden ses kaydı... AFAD'dan açıklama Admin
Bu içerik 52 kez okundu.
Reklam


İstanbul'da meydana gelen 5,8 depremin ardından vatandaşlarda tedirginlik oluştu.

 

Sosyal medyada özellikle de Whatsapp gruplarında kötü niyetli kişiler vatandaşlara korku salmak için bir ses kaydını dolaşıma soktu. Dolaşan ses kaydında arama kurtarmada görev yaptığını iddia eden bir kişi bu gece uyarı yapıldığını ve mümkün olduğunca evlerde kalınmaması gerektiğini belirtiyor.

Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün (AFAD), platformlarda dolaşan bu ses kaydına ilişkin açıklama yaptı. Ses kaydının yalanlandığı açıklamada AFAD şu ifadeleri kullandı:

 

"Bir depremin gün ve saat verilerek önceden kestirilmesi günümüz teknolojik imkanlarıyla mümkün değildir.

Vatandaşlarımızın sosyal medyada, özellikle Whatsapp gruplarında dolaşan asılsız bilgilere itibar etmemeleri, doğru bilgi için resmi kaynakları takip etmeleri rica olunur." 

GERELİ YASAL İŞLEM BAŞLATILMIŞTIR

İstanbul Valiliği de dolaşan ses kaydına ilişkin açıklama yaptı. Valilik açıklamasında "Kıymetli İstanbullular, Sosyal medyada ve özellikle WatsApp gruplarında dolaşan depreme ilişkin asılsız bilgi ve ses kayıtlarına kesinlikle itibar etmeyiniz." ifadelerine yer verdi.

Valilik Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Kıymetli İstanbullular, Sosyal medyada ve özellikle WatsApp gruplarında dolaşan depreme ilişkin asılsız bilgi ve ses kayıtlarına kesinlikle itibar etmeyiniz.

Resmi makamlarca gerekli açıklamalar yapılmaktadır. Asılsız paylaşımlarda bulunanlar hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi