Reklam
Reklam

Frank Hoogerbeets, Türkiye'ye için zaman verip deprem uyarısı yaptı

Marmara Denizi açıklarında meydana gelen depremler sonrası Frank Hoogerbeets'in aylar önce dikkat çektiği "alarmda olun" sözleri yeniden gündeme geldi. Hoogerbeets "Üç ay içerisinde büyüklüğü 7'yi bulabilecek bir deprem o bölgede olursa buna kimse şaşırmasın" demiş. İki gün önceki Silivri depreminden sonra ise, İstanbul için 6 şiddetinde deprem uyarısı yapmış.

Frank Hoogerbeets, Türkiye'ye için zaman verip deprem uyarısı yaptı
Frank Hoogerbeets, Türkiye'ye için zaman verip deprem uyarısı yaptı Admin
Bu içerik 62 kez okundu.
Reklam


Yaptığı tahminler ile ünlenen Frank Hoogerbeets, önceki tahminlerinin doğru çıkması ile çok konuşulmuştu.

 

Türkiye'nin risk altındaki bölgelerden biri olduğunu sürekli vurgulayan Hoogerbeets, özellikle İstanbul Depremi konusunda Türkiye'yi uyarıyordu.

Salı günü yaşanan 4.7 ve bugün meydana gelen 5.8 şiddetindeki depremlerin ardından Frank Hoogerbeets'in sözleri bir kez daha gündeme geldi.

 "7'Yİ BULABİLECEK BİR DEPREME KİMSE ŞAŞIRMASIN"

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen 4.7'lik depremin ardından Hoogerbeets "Depremin olduğu o bölgede yüksek sismik faaliyet bekliyorum. Bana göre önümüzdeki 3 ay çok önemli. Bu üç ay içerisinde büyüklüğü 7'yi bulabilecek bir deprem o bölgede olursa buna kimse şaşırmasın. Tam yerini söylemek imkansız ama Silivri'ye çok uzak olmayacağını söyleyebilirim" ifadelerini kullanmıştı.

İKİ GÜN ÖNCEKİ SİLİVRİ DEPREMİNİN ARDINDAN DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Salı günü Silivri açıklarındaki 4,6 şiddetindeki deprem herkesi korkuturken, Hoogerbeets İstanbul ile ilgili olarak CNN Türk televizyonuna da özel açıklamalarda bulunmuştu. Hoogerbeets İstanbul'da 6 ve üzeri depremler beklediğini açıklamıştı.DEPREM TAHMİNLERİNİ NASIL YAPIYOR?

Hollanda'nın Haarlem kentinde doğup büyüyor. Güneş sistemine, gezegenlere ve uzaya olan ilgisi küçük yaşta başlıyor. Babasının bilgisayar mühendisi olması da bu merakını destekleyici bir araç oluyor. Onun zamanında bu alanlarda bir eğitim veya herhangi bir okul bulunmadığı için kendi yöntemleri ile işe koyuluyor.

Babasının da yardımı ile geliştirdiği bir yazılım sayesinde evrendeki hareketlenmeleri görüp bir tahmin yapabiliyor. Ona göre depremleri tetikleyen şey; gezegenlerin dizilimi ve Ay'ın hareketleri. Çünkü deprem ve Ay arasındaki ilişki yıllardır bir tartışma konusu.

Bazı bilim insanları, yeryüzünden yayılan ışımaların, Ay'ın dolunay veya yeni ay dönemlerinde artığını belirledi. Kimisi bu ilişkiyi reddederken kimisi destekliyor. Hoogerbeets'in son tahminleri de bu ilişkiyi doğrular nitelikte.Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Reklam
Yol Durumu E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE
KARİKATÜR
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi