Reklam
Reklam

Mad Science Nedir? Mad Science Eğitimi Veren Okullar

Mad sicence'ın Türkçe karşılığı çılgın bilimdir. Kelime anlamından da anlaşılacağı üzere çocukları eğlendirerek, şaşkınlık ve heyecan duygularını yaşatmak üzere tasarlanmış bir programdır.

Mad Science Nedir? Mad Science Eğitimi Veren Okullar
Mad Science Nedir? Mad Science Eğitimi Veren Okullar Tufan
Bu içerik 93 kez okundu.
Reklam

Mad Science Nedir? Mad Science Eğitimi Veren Okullar

Mad sicence'ın Türkçe karşılığı çılgın bilimdir. Kelime anlamından da anlaşılacağı üzere çocukları eğlendirerek, şaşkınlık ve heyecan duygularını yaşatmak üzere tasarlanmış bir programdır. Bu yaşatılan duygular sayesinde, çocukların öğrendiklerini unutmamaları sağlanmaktadır. Bilimsel keşifler ile öğrenmelerini destekler nitelikteki bir programdır. Türkiye’de mac science eğitimi veren anaokulları arasında Yetenekli Eller Anaokulu da vardır.

 Öğretme Becerisi ve Şekli

 Bir pozitif bilimler öğrenme metodu olan mad sicence 5 kıtada çocuklar tarafından deneyimlenmiştir ve öğretme özelliğinin başarılı olduğu kabul edilmiştir. Öğretmek için kullandığı metot çok basit bir şekilde kavranabilir. İnsanlar, zihinlerindeki bazı kalıplara ters düşen bilgileri belleklerine kaydedemezler. Bu sebeple, şaşkınlık ve heyecan verici bir şekilde sunulan bilgiler insan zihinlerinde kolaylıkla yer alabileceği için mad sicence bu yöntemi kullanmaktadır.

 Özellikle konu çocuklar olunca, zihinlerinin bilgileri çabucak kaydedebilecekleri göz önüne alınırsa buna ek olarak heyecan verici ve şaşırtıcı olarak sunulan bilgiler kolaylıkla zihinlerinde oluşabilmektedir. Bu konuda örnek olarak, basit fen deneyimlerini büyüleyici bir şekilde yapabildiklerini düşünürsek, zihinlerinde yer edebilmesi için bir çözüm olarak mad sicence karşımıza çıkar.

Konu hakkında daha fazla bilgi için: https://yeteneklieller.com.tr/mad-science-programi/

 Ekip Çalışması

 Çocuklar genellikle takımlar halinde projelerde bulunurlar ve bu durum ekip çalışmalarında da her birinin becerilerini geliştirebileceği anlamına gelmektedir. Örneğin, bir grup arkeolog olurlar ve kazı çalışmalarında bulunurlar ve keşfetme ruhunu ekip duygusuyla yaşayabilirler.

 Popüler Spor İmkanı

 Aynı zamanda, mad sicence çocukların tüm bunları yaparken popüler spor dalları ile de tanışmalarını ve fiziksel olarak da gelişimlerini sağlar. Gelecekteki hayatlarında her konuda bilgili ve becerikli, fiziksel anlamda sağlıklı bireyler yetiştirmek adına mad sicence programı oldukça işlevsel bir program olarak karşımıza çıkmaktadır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi