Reklam
Reklam

Bakanlık açıkladı... Eylül'de teröre ağır darbe

İçişleri Bakanlığı, Eylül ayında 92'si ölü, 37'si sağ ile yaralı ve 55'i teslim olmak üzere toplamda 184 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Teröristlerden 9'u sözde üst düzey yöneticisi olduğu bildirildi.

Bakanlık açıkladı... Eylül'de teröre ağır darbe
Bakanlık açıkladı... Eylül'de teröre ağır darbe Admin
Bu içerik 152 kez okundu.
Reklam


İçişleri Bakanlığı, Eylül ayında terör örgütü PKK'ya yapılan operasyonlara ilişkin bilgilendirme yaptı.

Bakanlık, Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre 92'si ölü, 37'si sağ ile yaralı ve 55'i teslim olmak üzere toplamda 184 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Operasyonlarda etkisiz hale getirilen teröristlerin 9'u sözde üst düzey yöneticisi olduğu bildirildi.Bakanlık koordinesinde yürütülen iç güvenlik operasyonları kapsamında Eylül Ayında 7'si büyük, 31'i orta çaplı olmak üzere toplamda bin 357 şehir operasyonu ve 10 bin 38 kırsal operasyonu gerçekleştirildi.

Aynı ay içerisinde teröristlere yardım ve yataklık yapan örgütle irtibatlı olduğu tespit edilen 2 bin 950 şüpheli gözaltın alındı. Bunların da 620'si tutuklanarak hapishaneye gönderildi.65 sığınak, barınak ve mağara da bu operasyonlar kapsamında kullanılamaz hale getirildi. Operasyonlar kapsamında 91'i ağır ve uzun namlulu olmak üzere 158 silah, 49 mayın/EYP ve 99 el bombası ele geçirildi. 

53 kilogramı plastik patlayıcı olmak üzere 26 ton 25 kilogram patlayıcı madde ve 13 bin 566 adet ise muhtelif mühimmat ele geçirildi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi