Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_md0hk5l2n9a1ocejvrdkneipv3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/ajansdolunay/public_html/index.php on line 9
Sözcü Kalın: Rus bayrağının çekilmesi kabul edilebilir değil
Reklam
Reklam

Sözcü Kalın: Rus bayrağının çekilmesi kabul edilebilir değil

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, kabine toplantısının ardından açıklama yaptı. Sözcü Kalın, Münbiç'teki gelişmelere ilişkin "Rusya ile Suriye konusunu uzun süredir konuşuyoruz. Rusya bu konudaki hassasiyetimizi iyi bilmektedir. Orada Amerikan bayrağının yerine Rus bayrağının geçip, PYD/YPG'nin, bir başka gücün kontrolü altında olması kabul edilebilir bir şey değil." dedi.

Sözcü Kalın: Rus bayrağının çekilmesi kabul edilebilir değil
Sözcü Kalın: Rus bayrağının çekilmesi kabul edilebilir değil Admin
Bu içerik 75 kez okundu.
Reklam


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, kabine toplantısının ardından açıklama yaptı.

 

Sözcü Kalın'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Dünyada dengelerin yeniden kurulduğu bir dönemde Türkiye'nin ulusal çıkarlarını esas alarak, bu hamleyi yapmış olması bazılarını şaşırtmış olabilir.

Barış Pınarı Harekatı, birçok oyunu eş zamanlı olarak bozmuştur.

"PKK BİR MAŞADIR"

PKK uluslararası güçlerin kullandığı bir maşadır.

(Barış Pınarı Harekatı) Yaptırım tehditleri, kınamalar bizi haklı davamızdan vazgeçirmeyecektir.

DEAŞ ile mücadele zayıflamayacaktır. Türkiye'yi Barış Pınarı Harekatı konusunda eleştirenlere DEAŞ'lıları kimlerin neden bıraktığını sormak en tabii hakkımızdır. Birilerinin palazlandırdığı, yıllardır ortalığı istila eden, binlerce insanın kanına giren bu terör örgütünü (DEAŞ) Türkiye'ye fatura etmeye kalkmak, sorumluluğu Türkiye'ye yıkmaya çalışmak asla kabul edilebilir bir şey değildir.

HAREKAT HIZ KESEMEDEN DEVAM EDECEK

Barış Pınarı Harekatı'nı lekelemeye çalışanlar, Suriye'deki piyonları mevzi kaybettiği için sinirli, öfkeli ve komik halde bulunmaktadır. Barış Pınarı Harekatı hedeflerine ulaşana kadar, hız kesmeden devam edecektir.

Biz 4 milyona yakın Suriyeli mülteciye ülkemizde ev sahipliği yaparken, yaklaşık 3 milyona yakın Suriyeli'ye de Suriye tarafında yardım ediyoruz. Yani 7 milyona yakın Suriyeli, Türkiye'nin koruması altında bulunuyor. Bu Suriye nüfusunun yaklaşık üçte birine tekabül ediyor. Bunu yapabilen başka bir ülke var mı?

MÜNBİÇ

(Münbiç'teki gelişmeler) Rusya ile Suriye konusunu uzun süredir konuşuyoruz. Rusya bu konudaki hassasiyetimizi iyi bilmektedir. Orada Amerikan bayrağının yerine Rus bayrağının geçip, PYD/YPG'nin, bir başka gücün kontrolü altında olması kabul edilebilir bir şey değil. Bugüne kadar Amerikan himayesinde, Amerikan bayrağı altında buraları adeta talan eden, kendi kendilerine buraların hükümdarlığını ilan eden örgütler artık bu rahatlığı bulamayacaklardır. Türkiye bu konuda son derece kararlıdır.

DEMOGRAFİK YAPIYI BOZAN YPG/PYD'DİR

Suriye'nin toprak bütünlüğü, siyasi birliği ve sosyolojik dengeleri açısından da PYD/YPG tahakkümünün artık sonlanmasının zamanı gelmiştir. Oradaki demografik yapıyı bozan ne Türkiye'dir ne de Barış Pınarı Harekatıdır. Demografik yapıyı bozan YPG/PYD'nin kendisidir.

ABD nasıl Meksika sınırını güvence almaya çalışıyorsa aynı şekilde bizim de sınırlarımızı güvence almamız aynı şekildedir.

Yarın Sayın Cumhurbaşkanımızın, ABD Başkan Yardımcısını kabul etmesi planlanmakta. Şu anda bir değişiklik öngörülmüyor.

"ESED'E KARŞI TAVRIMIZ BELLİDİR"

Bizim Esed rejimi ile resmi temasımız yok. Bir mesaj iletilmesi gerekirse Ruslar üzerinden veya İranlılar üzerinden iletiyoruz. Bizim Esed rejimine karşı tavrımız bellidir, değişen bir şey yok.

Suriye'de ayrılıkçı gündemi olan Marksist, Leninist bir terör örgütünü Teksas'taki Utah'taki bir Evanjelistin savunuyor olması, bunu da oradaki Hristiyanları koruma güdüsüyle yaptığını iddia etmesi gerçekten çok ilginç bir duruma işaret ediyor.Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Reklam
Yol Durumu E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE
KARİKATÜR
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi