Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_ulhlu0htdsn45c7sf8jbrl6bn0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/ajansdolunay/public_html/index.php on line 9
Kombi Petek Bakımı Ve Temizliği
Reklam
Reklam

Kombi Petek Bakımı Ve Temizliği

Ev ve iş yerleri yaklaşan kış dolayısı ile kombi ve petek temizliklerini yaptırmaya başlamaktadırlar. Az veya çok kullanıma bağlı olmayan şebeke suyu ve kombinin içinde bekleyen su zamanla tıkanmalara ve kireçlenmelere yol açmaktadır.

Kombi Petek Bakımı Ve Temizliği
Kombi Petek Bakımı Ve Temizliği Bazkriz
Bu içerik 157 kez okundu.
Reklam

Ev ve iş yerleri yaklaşan kış dolayısı ile kombi ve petek temizliklerini yaptırmaya başlamaktadırlar. Az veya çok kullanıma bağlı olmayan şebeke suyu ve kombinin içinde bekleyen su zamanla tıkanmalara ve kireçlenmelere yol açmaktadır. Suyun içindeki kireç zamanla birikerek kireç taşlarına yol açmaktadır. Sistem ya çalışmamakta ya da ısı ve enerji kaybı sebebiyle istenilen düzeyde çalışmamaktadır. 

Kullanılan tüm ısıtma sistemleri bütün petekler ve kombi bu sebeple arıza vermekte veya çalıştığı halde yeterince ısı vermemektedir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için kombi petek temizleme ve bakımlarını düzenli aralıklarla yaptırılmalıdır. Bu bakım ve temizlik kullanıcısına enerji tasarrufu ile birlikte kullanım kolaylığını da beraberinde getirir
 
Kombi Ve Petek Temizleme Ne Kadar Sürer?

Petek temizleme işlemine önce arıza kontrolü yapılarak başlamalıdır. Peteklerde çatlama, paslanma, delinme, gevşeme veya su sızıntısı olup olmadığına da bakılmalı daha sonra temizleme işlemi yapılmalıdır. Petek temizliği, peteklere bağlı bir kombi var ise sisteme bağlı olan kombinin sıcak ve soğuk girişleri kapatılarak, havlupan veya petek yerinden çıkarılır.

Temizleme makinesi tesisata bağlanır. Kombi petek temizleme işine başlanır. Bağlı olan petek sayısına göre ortalama 1,5 veya 2 saat  içinde temizleme işi yapılır.  Teknolojik olarak kombi petek temizleme artık otomatik sisteme bağlı cihazlar ile kolayca yapılmaktadır. İşin ehli kişiler veya firmaların yaptıkları temizleme işi daha güvenilir ve sağlıklı olmaktadır. Basına yansıyan haberlerde yetkili olmayan kişilerin yaptığı işlemler sonucu patlayan petekler ve sıkıntılı süreçler yaşayan insan haberleri. 

Kombi Ve Petek Temizleme

İlk iş olarak kombinin altında bulunan su ve hava girişini sağlayan  giriş çıkış filtreleri temizlenerek ön hazırlık yapılmaktadır. Akabinde temizleme makinesi radyatörlere bağlanarak temizleme işi başlatılmaktadır. Kombi ve peteklere zarar vermeyecek fakat kesin olarak temizleyecek kimyasal ürünler motor yardımı ile sisteme verilmektedir. Bu kimyasal ürünler tam bir temizlik işlemini başarı ile yapmaktadırlar.

Kullanılan temizleme ilaçları sistem zarar vermeden biriken ve taşlaşan kireci çözerek temizler. Bu işlemin arkasında kombiye su verilerek, su ayarları yapılmaktadır. Su basıncı kombi ve peteklerin ayarları yapılıp, fazla hava alınarak sistem yeniden çalışır duruma getirilmektedir.
Yapılan tüm işlemler sonucu su ve elektrik faturalarınız da büyük miktarda tasarruf sağlamış olacaksınız. Ayrıca daha sağlıklı ortamda yaşama güzelliğini elde edeceksiniz.

İşi Ehline Verin!

Kombi petek temizliği yapan ve sadece kombi veya peteği açık kapatan, yalnızca filtre değiştiren firmalara karşı dikkatli olunmalıdır. Kombi temizliği ve petek temizliği çok farklı yapılmaktadır. Kombinin sadece su dolaşım sistemleri değil elektrik ve çalışma randımanı da önemlidir. Biz firma olarak petek temizliği, kombi bakımı ve su tesisat birimlerinin hepsini teke tek incelemekteyiz. Aksayan veya ters giden tüm sorunları yetkili, tecrübeli  elektrik teknisyenleri ve kombi ustalarımız ile yürüterek dizlere güvenilir hizmetler sunmaktayız.

Kombi petek temizliği ve bakımı alanında yetkili servislerle  çalışılmalıdır. En son Denizli'de meydana gelen, balkonda bulunan bir kombinin patlaması hem ev sakinlerine hem de çevre binalarda bulunanlara korkulu anlar yaşatmıştı. Bu ve benzeri olayları yaşamamak ve ailemizin sağlık ve güvenliliğini tehlikeye atmamak için işi ehline verelim.


https://www.bogazicitesisat.com/petek-temizligi-fiyatlari/

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi