Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_lr27s7p78a84d4gbdr525gerk4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/ajansdolunay/public_html/index.php on line 9
GENEL GÖZETİM NEDİR?
Reklam
Reklam

GENEL GÖZETİM NEDİR?

Ticaret konusu olan bir malın, teslimi esnasında alıcıya satış sözleşmesinde öngörülen kalite, miktar, etiketleme, ambalajlama, yükleme, taşıma ve teslim zamanı gibi koşullara ne derece uygun şekilde gerçekleştirildiğinin bir gözetim şirketi aracılığında alıcı ya da satıcı tarafından tespit edilmesidir.

GENEL GÖZETİM NEDİR?
GENEL GÖZETİM NEDİR? reklam
Bu içerik 71 kez okundu.
Reklam

 

Tarafsız ve bağımsız gözetim, denetim ve belgelendirme hizmetlerimiz ticarette alıcı ile satıcılara büyük yararlar ve kolaylıklar sağlamaktadır.

Gözetimin yararları

Gözetim;

 • Alıcı tarafından istenen malın, sevkiyattan önce ve sonra; söz konusu olan malın ithalatçı ve ihracatçı tarafından sözleşmede ve standardında öngörülen koşullara uygun olup olmadığının belirlenmesi,
 • Taraflarda doğabilecek herhangi bir sorun ya da anlaşmazlığı ve bunun sonucunda ortaya çıkacak zararın önlenmesi,
 • Gerekli olan durumlarda yeni fiyat ayarlamaları yapılabilmesi bakımından ithalatçı ve ihracatçılara önemli yararlar sağlamaktadır.

Yani; genel gözetim hizmetlerinde temel amaç; bir taraftan alıcı firmanın bir taraftan da satıcı firmanın mağdur olmamasına çaba harcamak ve iki taraftakilerin de çıkarlarını gözetip korumaktır.

Genel gözetim hizmetleri olarak kuruluşumuz pek çok hizmet vermektedir. Bunların yanı sıra ayrıca kuruluşumuz tarafından verilen başlıca sektörel gözetim hizmetlerimiz de bulunmaktadır ve bunlar şu başlıklar altında toplanmıştır:

 • Genel kargo gözetimleri
 • Gıda ürünlerinin gözetimleri
 • Demir çelik ürünlerinin gözetimleri
 • Ham petrol, gazlar, kimyasal ve petrol mamullerin gözetimleri
 • Otomotiv gözetimleri
 • Endüstriyel gözetimler
 • Maden ile minerallerin gözetimleri
 • Tarım ürünlerinin, gübre ve katı kimyasalların gözetimleri

Gözetim kuruluşları bunlarla birlikte denetim hizmetleri de vermektedirler. Eğitimli ve deneyimli denetçiler, firmaların pek çok yönden denetim ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Gözetim kuruluşlarının bu hizmetleri vermesi Ekonomi Bakanlığı’nın verdiği uluslararası gözetim şirket statüsü sayesinde gerçekleşmektedir. Kuruluşların düzenlemiş oldukları raporlar ise dünyanın her noktasında kabul edilmektedir.

Kuruluşumuzda görevini icra eden gözetim denetimi elemanlarımız, tüm sevkiyat süreçlerini denetler, süreçte ortaya çıkan herhangi bir sorunu anında raporlar, sevkiyat sürecindeki malların kalitesine etki edecek olası bir durumu görsel biçimde de kayda alır.

Kuruluşumuz tarafından düzenlenecek olan gözetim ile denetim belgeleri, olası bir anlaşmazlık halinde uluslararası olarak kabul edilen ve kanıt olarak sunulup kullanılabilen belgelerdir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi