Reklam
Reklam

Yüze Yağ Enjeksiyonu Yaptıranlar Dikkat

Yüze Yağ Enjeksiyonu Yaptıranlar Dikkat

Yüze Yağ Enjeksiyonu Yaptıranlar Dikkat
Yüze Yağ Enjeksiyonu Yaptıranlar Dikkat reklam
Bu içerik 295 kez okundu.
Reklam

 

Teknolojinin gelişmesi ile günümüzde cerrahi yöntemler de gelişiyor. Özellikle estetik tedaviler hızla artıyor. Kadınların özellikle tercih ettikleri bu ameliyatlar bazen sağlık açısından olabileceği gibi bazen daha da güzelleşmek adına yapılıyor.

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Dış görünüşün daha fazla dolgunluk kazanması için yüz ve vücudun çeşitli yerlerine yağ enjekte edilir.

Yüze yağ enjekte edilmesi haricinde bu yöntemin uygulandığı diğer bölgeler aşağıdaki gibidir:

  • Yanaklar
  • Alın
  • Dudak Çizgisi
  • Dudaklar
  • Kalça ve Bacaklarda çökük alanlar bu uygulamanın yapıldığı yerlere örnek olarak sayılabilir.

 

Yüze dolgu olarak tanımlanan bu işlem en çok tercih edilenler arasındadır. Nu işlemde amaç; daha dolgun bir görünüm elde etmektir bu yüzden dudakların kalınlaştırılması, ağız kenarında zaman içinde oluşan kırışıklıkların yok edilmesinde ve elmacık kemiklerini dolgunlaştırmak adına tercih edilir.

Yağ Enjeksiyonu Ne Kadar Sürer?

Çok uzun bir işlem olmaması ile beraber yüze yağ enjeksiyonu yaklaşık 30 ile 60 dakika arası sürüyor. Sağlık açısından ameliyathane ortamında yapılması çok önemlidir. Böylelikle lokal anestezi ile sakinleştirici ilaçlar kullanılarak hasta ameliyatı daha konforu hale getirilir. Yüze dolgu olarak düşünüldüğünde belki basit bir yöntem olarak görülebilir; ancak bir çok aşaması olduğu için tam steril ortamda ameliyatın yapılması gereklidir.

İşlem Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her ameliyat öncesi hastanın dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Bu tarz ameliyat için de hastanın ameliyat öncesi en az 10 gün süreyi kapsayacak şekilde sulandırıcı ilaçlar kullanmaması gerekir. Hastanın geçmişinde önemli rahatsızlıkları veya sürekli kullanması gereken ilaçlar var ise ameliyat öncesinde hekimine bildirmesi önem taşır.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi